Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Karin Oberhoferové

5 nejlepších momentů kariéry Karin Oberhoferové

Karin Oberhoferová

Její kariéra byla plná bronzu. Karin Oberhoferová jako by přitahovala medaile této barvy. Jen na velkých akcích získala čtyři, a to jí ještě může jeden cenný kov přijít poštou. Podívejme se na ty nejlepší bronzové okamžiky italské biatlonistky.

1) Třetí na světě

V této chvíli má Karin Oberhoferová jednu individuální medaili z velké akce. Vybojovala ji na Mistrovství světa v Kontiolahti 2015, když skončila třetí v hromadném startu.

Závod sice začala nešťastně, jednou chybou na první i druhé položce, ale pak střílela čistě. V závěru díky výborné běžecké formě těsně zdolala Darju Domračevovou.

2) Dodatečný bronz ze Soči?

Mohlo by jít o nejcennější artefakt v její medailové sbírce. Ve sprintu na olympiádě v Soči dojela Oberhoferová původně čtvrtá, ale o medaili by kvůli dopingu měla přijít druhá Ruska Olga Viluchinová.

Italka tehdy střílela bezchybně, ale to se povedlo i biatlonistkám před ní. V cíli se sice zařadila na druhé místo za Anastasii Kuzminovou, ale pak ji krom Viluchinové předběhla i Vita Semerenková. Byla šest sekund od bronzu.

3) Olympijský bronz se smíšenou štafetou

Co se Oberhoferové nepovedlo ve sprintu, to si vynahradila se smíšenou štafetou. V Soči to byla spanilá jízda Norska za zlatem a Česka za stříbrem, ale se stejnou jistotou si pro bronz jela i Itálie.

Vše začalo u Wiererové, která předávala Oberhoferové na druhém místě. Ta na svém úseku s jedním dobíjením nestačila jen na Koukalovou a Eckhoffovou, kolegové Windisch a Hofer pak dokonali bronzové dílo.

4) Bronzové Italky

Italské biatlonistky nepatřily na Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě k největším favoritkám štafety. Celá čtveřice ale převedla výkony na hranici možností a stačilo to na bronz.

Finišmanka Oberhoferová dostala předávku na třetím místě a ukázala, že trenéři ukázali na tu pravou. Na závěrečném úseku nestačila pouze na suverénku šampionátu Toru Bergerovou a výbornou výchozí pozici bezpečně udržela.

5) Obhajoba bronzu

Do štafety na Mistrovství světa v Kontiolahti 2015 vstupovaly Italky jako obhájkyně bronzu. Znovu byly úspěšné a znovu se o to velkou měrou zasloužila Karin Oberhoferová.

Tentokrát ji trenéři nasadili na druhý úsek. Na stojce se sice jen tak tak vyhnula trestnému kolu, ale kompenzovala to výborným během. V polovině závodu zařídila vedení, nakonec z toho byl bronz za Německem a Francií.

Foto: Karin Oberhoferová (© Miceman/Wikipedia.org pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *