Home > Téma > 7 důvodů, proč navštívit MS v letním biatlonu v NMNM

7 důvodů, proč navštívit MS v letním biatlonu v NMNM

Veronika Vítková

Vrchol léta je jasný. Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě přináší řadu lákadel. Tím největším je jistě účast domácí elity, ale na startu bude i řada zahraničních hvězd. A teď dobře poslouchejte, vstup je zdarma! Přečtěte si i další důvody, proč byste neměli 24. až 26. srpna chybět ve Vysočina Areně.

1) Uvidíte kompletní českou špičku

Olympijští medailisté z Pchjongčchangu Veronika Vítková a Michal Krčmář, úřadující juniorská mistryně světa Markéta Davidová nebo Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, kteří patří mezi nejúspěšnější účastníky letního MS. Čeští trenéři povolali pro domácí podnik to nejlepší a vzkazují: Chceme se předvést v tom nejlepším světle.

2) Na startu budou olympijští vítězové a mistři světa

Seznam přihlášených je oproti předešlým ročníkům hodně nabušený. Přijely například olympijské vítězky z Ukrajiny Valj Semerenková, Vita Semerenková a Olena Pidhrušná. Ruský tým v Novém Městě na Moravě povede Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, ten lotyšský Andrejs Rastorgujevs. Slováci přijeli se sestrami Fialkovými a také s Martinem Otčenášem, kterému to v létě tradičně jde. Podobný případ je i Michael Rösch.

3) Představí se exotické země

Arménie, Chorvatsko, Maďarsko, Moldavsko, Řecko, Srbsko, Španělsko nebo Uzbekistán. I biatlonisty z těchto zemí uvidíte v Novém Městě na Moravě. Letní mistrovstí obvykle láká země, které třeba nemají v zimním biatlonu takovou tradici. Exotický nádech má i Japonsko, ale pozor. Fujuko Tačizakiová klidně může promluvit do bojů o medaile.

4) Poznáte hvězdy budoucnosti

Od roku 2000 je součástí letního MS i kategorie juniorů. Právě v těchto závodech se často objeví jména, která se v budoucnu prosadí i mezi dospělými. V minulých letech získali mezi juniory cenné kovy Martin Fourcade, Jakov Fak, Dorothea Wiererová, Anaïs Bescondová, Ondřej Moravec nebo Michal Šlesingr. Kdo je napodobí letos?

5) Můžete spojit biatlon s dovolenou

Novoměstsko, neboli srdce Kraje Vysočina, je oblíbeným cílem turistů. Na své si přijdou hlavně milovníci pěších túr a cyklisté. Na to mysleli i organizátoři, kteří zřídí přímo v areálu úschovnu kol. Ale není to jen o sportu, k vidění je v okolí Nového Města na Moravě i celá řada přírodních a kulturních památek. Více informací najdete na turistickém portálu Novoměstska.

6) Vstupné je zdarma

Vidět zdarma hvězdy světového biatlonu? Ano, je to možné. Jediným přáním organizátorů jsou zaplněné tribuny Vysočina Areny, a tak sáhli k sympatickému kroku. Bez vstupenky můžete obsadit ta nejlepší místa na stadionu a užít si závody na maximum.

7) Čeká nás pořádná nálož závodů

Takovou porci závodů během Světového poháru nezažijete. Během tří dnů se bude závodit hned desetkrát. V sobotu a v neděli si dáme menší maraton čtyř závodů v řadě. Program vždy začíná juniorskými kategoriemi a vrcholí závody dospělých.

Program MS v letním biatlonu NMNM
24. 8. 15:30 Smíšená štafeta juniorů
24. 8. 18:00 Smíšená štafeta
25. 8. 11:45 Sprint juniorek
25. 8. 14:00 Sprint juniorů
25. 8. 16:45 Sprint žen
25. 8. 18:45 Sprint mužů
26. 8. 11:15 Stíhací závod juniorek
26. 8. 13:15 Stíhací závod juniorů
26. 8. 15:45 Stíhací závod žen
26. 8. 17:30 Stíhací závod mužů

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *