Home > Zábava > 7 typů biatlonových fanoušků

7 typů biatlonových fanoušků

Fanoušek

Někdo křičí, jiný nedýchá či pláče. Každý biatlonový fanoušek je jiný, a proto jsme se v trochu odlehčeném tónu pokusili najít 7 různých typů.

1. Milovník Gabriely Koukalové

Na biatlon kouká jen kvůli Gábině. Vždy musí stihnout její start, aby jí pochválil líčení a zkontroloval barvu vlasů. Nad jejími průšvihy se usmívá se slovy: „Ach, ta naše Gabča…“ Po zdích pokoje má snad stovky jejích fotek. Jo, a nemá rád Petra Koukala.

2. Všeználek

O biatlonu ví úplně všechno. Pamatuje si, jakou barvu měly náušnice Veroniky Vítkové během sprintu v Oberhofu v roce 2014. Nezaskočí ho ani otázka na vývoj plnovousu Jaroslava Soukupa. U televize se často na dálku ptá: „Rejmane, a řekneš mi i něco, co ještě nevím?“

3. Mudrc

Má vždycky pravdu. Říkal, že bude Michal Šlesingr střílet dobře. Tedy v porovnání s jinými závodníky. Dobře je vlastně za tři, ne? A vůbec, vždyť to přece byla ironie. Samozřejmě myslel, že se mu na střelnici dařit nebude. Je to přece Šlesingr, no né?

4. Škodolibec

Očima hypnotizuje terče soupeřů a radostí vykřikne pokaždé, když nespadnou. Na trati přeje soupeřům pád, zlomenou hůlku nebo aspoň přišlápnutou lyži. Ve společnosti jiných lidí se snaží krotit, a tak si vždycky alespoň tiše a nenápadně zatleská. „Jo, a máš to Lauro!“

5. Unáhlenec

Gabriela Koukalová vyjede do sprintu s číslem jedna, zastřílí čistě a on už oslavuje její vítězství. Zamíří do ledničky pro vychlazené šampaňské a málem mu zaskočí, když vidí, že se mění pořadí na prvním místě po druhé střelbě. „Kdo je to sakra ta Jurlovová a kde se vzala?“

6. Trenér

Přesně ví, co má daný závodník udělat. Že to Krčmář rozjíždí moc rychle a měl by zpomalit. Nebo ta Charvátová, co to proboha dělá na té střelnici, měla si cvaknout dvakrát doleva. Prakticky hned by mohl zastoupit Ondřeje Rybáře, vždyť biatlonu rozumí každý.

7. Pověrčivec

Všechno musí být stejné jako tehdy, kdy se našim dařilo. Tlesknutí po každém úspěšném výstřelu, zavřené oči před posledním terčem nebo krátká modlitba při příjezdu na střelnici. V extrémnějších případech se může jednat o nošení stejného spodního prádla či ponožek.

Foto: Fanoušek v Novém Městě na Moravě (Autor: Martin Kaděrka)

One thought on “7 typů biatlonových fanoušků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *