Home > Novinky > Anders Bratli se stal novým trenérem polských mužů

Anders Bratli se stal novým trenérem polských mužů

Anders Bratli

Novým trenérem polských mužů se stal Anders Bratli. Nor nahradí Adama Kołodziejczyka, který před pár dny oznámil rezignaci. Bratli by měl Poláky vést do olympiády v Pekingu.

Anders Bratli nejprve sbíral trenérské zkušenosti na klubové úrovni v Norsku, pak zakotvil v Číně. V sezóně 2018/19 byl asistentem trenéra u českých mužů a loni se vrátil k čínskému týmu.

Nyní zamířil do Polska, kde už trénoval jeho krajan Tobias Torgersen.„Tobias mluvil o práci v Polsku jen v superlativech. Vím, že je tu silný tým žen, ale také jsem si všiml, jak velký pokrok udělali v uplynulých dvou letech muži. Jsem rád, že mohu být součástí tohoto týmu,“ uvedl pro svazový web 34letý Bratli.

Poláci zakončili minulou sezónu na 17. místě v Poháru národů a po dlouhých letech budou moct jezdit ve čtyřech. Od Bratliho se čeká další posun.

„Nejprve musím poznat závodníky a jejich perspektivu. Z dlouhodobého hlediska bych chtěl, abychom dorovnali úroveň žen. Nebude to snadné, protože polské ženy už jsou mezi nejlepšími,“ představil Bratli svůj cíl.

Zdroj: biathlon.com.pl
Foto: Anders Bratli (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *