Home > Doporučujeme > Martin Fourcade zrušil svou exhibici, Blinkfestivalen by měl proběhnout bez diváků

Martin Fourcade zrušil svou exhibici, Blinkfestivalen by měl proběhnout bez diváků

Epidemie COVID-19 výrazně ovlivňuje nejen přípravu biatlonistů, ale také letní závody. Martin Fourcade Nordic Festival byl již zrušen, norský Blinkfestivalen by měl zase proběhnout bez diváků.

Martin Fourcade dnes na sociálních sítích „s těžkým srdcem“ oznámil, že druhý ročník jeho exhibice byl zrušen. Původně se měl konat o posledním srpnovém víkendu, biatlonisté a běžci na lyžích se ale v Annecy sejdou až příští rok.

To Blinkfestivalen by měl proběhnout v původním termínu od 5. do 8. srpna. Norská vláda ale v létě zakázala akce nad 500 lidí, takže je jasné, že se lyžařská exhibice uskuteční v omezeném režimu. Pořadatelé počítají s variantou bez diváků a mládežnických závodů.

Závodů v Norsku by se znovu měla zúčastnit i česká reprezentace. V plánu byl i start na Mistrovství světa v letním biatlonu v Ruhpoldingu od 20. do 23. srpna. Německá vláda ovšem nepovolí hromadné akce do konce srpna. Ve hře je posunutí akce na září.

Zdroje: Martin Fourcade Nordic Festival, blinkfestivalen.no, IBU
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Martin Fourcade zrušil svou exhibici, Blinkfestivalen by měl proběhnout bez diváků

  1. Naši by tam neměli jezdit – pokud je jim vlastní zdraví milé. Snad v září? Možná… lépe až v říjnu nebo vůbec ne. Až na sníh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *