Home > Novinky > Bělorusové se musí v zámoří obejít bez svých jedniček. Kryuková i Čepelin vynechávají únorové zastávky Světového poháru

Bělorusové se musí v zámoří obejít bez svých jedniček. Kryuková i Čepelin vynechávají únorové zastávky Světového poháru

Vladimir Čepelin

Iryna Kryuková se řadí mezi další biatlonisty z elitní desítky Světového poháru, kteří nebudou v únoru startovat v závodech Světového poháru. Běloruští muži i ženy nastoupí v Kanadě v pěti. Seznam běloruských závodníků startujících ve Spojených státech pak bude ještě kratší.

Stejně jako třeba Martin Fourcade, Tarjei Bø nebo Hanna Öbergová ani Iryna Kryuková neodletěla se svým týmem do Kanady. V nadcházejících týdnech dá přednost účasti na domácím Mistrovství Evropy v Raubiči a přípravě na březnové Mistrovství světa v Östersundu. Bělorusové tak budou postrádat jasnou tahounku svého týmu. Na závody v Canmore jsou nominovány Darja Jurkevičová, Hanna Solová, Inna Kascjučenková, Aryna Jabaravová a Jelena Kručinkinová, přičemž poslední dvě jmenované vynechávají zastávku v Soldier Hollow.

Podobný scénář jako u žen je i mezi muži. I v jejich případě je pro závody v Canmore nominováno pět závodníků. Na druhé únorové kolo Světového poháru se však chystají už pouze tři závodníci. Pouze Maxim Varabej, Viktar Kryuko a Dzmitry Lazuski jsou připraveni absolvovat obě zámořské zastávky. Do Kanady naopak vůbec nejedou tři běloruské opory Vladimir Čepelin, Sergej Bočarnikov a Anton Smolski.


Nominace Běloruska na SP v Canmore

Muži: Raman Jaljotnau, Nikita Labastau, Maxim Varabej, Viktar Kryuko, Dzmitry Lazuski

Ženy: Darja Jurkevičová, Hanna Solová, Inna Kascjučenková, Aryna Jabaravová, Jelena Kručinkinová

Nominace Běloruska na SP v Soldier Hollow

Muži: Maxim Varabej, Viktar Kryuko, Dzmitry Lazuski

Ženy: Darja Jurkevičová, Hanna Solová, Inna Kascjučenková

Zdroj: biathlon.by
Foto: Vladimir Čepelin (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *