Home > Novinky > Italové posílají do zámoří devět biatlonistů včetně kompletní čtveřice elitního výběru

Italové posílají do zámoří devět biatlonistů včetně kompletní čtveřice elitního výběru

Dominik Windisch a Dorothea Wiererová

Pět žen a čtyři muži budou reprezentovat Itálii ve Světovém poháru během následujících dvou týdnů. Italové do Ameriky vyslali všechny své největší opory. V nominaci nechybí Vittozziová, Wiererová, Hofer ani Windisch.

Oproti závodům v Antholzi se do závodů opět vrací Alexia Runggaldierová, která domácí závody vynechala kvůli špatné formě a dala přednost tréninkům. Na zámořské zastávky odcestovaly i Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová, které nechtějí vynechávat závody s ohledem na celkové pořadí Světového poháru. Tuto trojici závodnic doplní další dvě stálice italského týmu Nicole Gontierová a Federica Sanfilippová.

Ani mezi italskými muži nechybí dvě největší jména současného italského biatlonu. Lukas Hofer i Dominik Windisch jsou připraveni závodit oba dva týdny. Na středisko v Canmore mají navíc oba velmi příjemné vzpomínky. Podobně jako Runggaldierová se do výběru vrací Thierry Chenal. Absentovat naopak bude stálý člen italského A týmu Giuseppe Montello, který v posledních dnech prodělal chřipku. Trenéři tak nechtějí v jeho případě riskovat cestu do vysokých mrazů, které momentálně v Kanadě panují. Montello se však může ukázat příští týden v Soldier Hollow.


Nominace Itálie na SP v Canmore:

Muži: Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Thierry Chenal, Dominik Windisch

Ženy: Nicole Gontierová, Alexia Runggaldierová, Federica Sanfilippová, Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová

Zdroj: fondoitalia.it
Foto: Dominik Windisch a Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *