Home > Novinky > Besseberg se nechce ucházet o znovuzvolení prezidentem IBU

Besseberg se nechce ucházet o znovuzvolení prezidentem IBU

Logo IBU

Mezinárodní biatlonová unie bude mít možná nového prezidenta. Současný první muž světového biatlonu Anders Besseberg oznámil, že se už nechce ucházet o znovuzvolení.

Anders Besseberg je prezidentem IBU už od roku 1992, předtím čtyři roky vykonával funkci viceprezidenta. V 72 letech už by ale rád předal žezlo někomu jinému. „Oznámil jsem výkonnému výboru i prezidentovi norské federace, že nebudu usilovat o znovuzvolení,“ řekl Besseberg norské TV2.

Bývalý norský biatlonista a trenér si ale po zkušenostech z minulých let nechává před zářijovým kongresem otevřená vrátka. Skončit už chtěl v letech 2010 a 2014. Naposledy mu v odchodu zabránila obava z toho, že IBU ovládnou Rusové, konkrétně Alexandr Tichonov. Nyní Besseberg věří, že se najde vhodný nástupce.

Během 28 let Bessbergovy vlády získal biatlon na popularitě. Stal se z něj jeden z nejsledovanějších zimních sportů, který přitahuje zájem fanoušků i sponzorů.

Na druhou stranu se norský funkcionář dostal i pod palbu kritiků, kteří mu vyčítali a vyčítají liknavý postup k ruské dopingové kauze. V srpnu roku 2016 Mezinárodní olympijský výbor doporučil neudělovat velké sportovní akce do Ruska. O měsíc později ale Besseberg lobboval za zvolení Ťumeně jako pořadatele Mistrovství světa 2021. To se skutečně stalo, aby pak IBU vzala své rozhodnutí zpět.

Zdroje: TV2, NRK
Foto: Logo IBU (© biathlonworld.com)

One thought on “Besseberg se nechce ucházet o znovuzvolení prezidentem IBU

  1. Konečně Besseberg skončí (jestli ještě “nehodí zpátečku” – jako už to udělal). Přežil svůj čas. Jen kdo ví, kdo přijde po něm (aby to nebylo horší…). Co třeba Hamza? Dělá sice “zásadové” chyby, ale o rozvoj biatlonu se skutečně zasloužil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *