Home > Závody > Biatlonisté poměřili síly s běžci specialisty. Nejlépe si vedl Tarjei Bø

Biatlonisté poměřili síly s běžci specialisty. Nejlépe si vedl Tarjei Bø

Tarjei Bo

Tarjei Bo

Foto: Tarjei Bø (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Sezónu běžců na lyžích tento víkend otevírají závody v norském Beitostølenu. Šanci poměřit síly s elitními závodníky včetně Pettera Northuga využili i někteří biatlonisté, z nichž si nejlépe vedl Tarjei Bø.

Birkelandová před Eckhoffovou

Ženy se vydaly na trať 7,5 km dlouhou, jelo se pro biatlonisty příhodným volným stylem. Suverénní vítězkou se podle očekávání stala Norka Therese Johaugová. Jako první z biatlonistek a desátá celkově dojela Fanny Birkelandová. Na Johaugovou ztratila zhruba minutu a čtvrt. Dobře si vedla i 13. Tiril Eckhoffová, to 46. Synnøve Solemdalová se příliš neprosadila.

Výsledky závodu žen

Tarjei Bø zdolal Martina Fourcada

Podobný scénář jako závod žen měla i mužská patnáctka. Výhru totiž jistil favorizovaný domácí borec Martin Johnsrud Sundby. Minutu na svého krajana ztratil hvězdný Petter Northug, čtvrtý v pořadí. Prvního biatlonistu jsme nalezli na výborné sedmé příčce a byl jím Tarjei Bø. Starší z bratrů zaostal za Northugem o 30 vteřin a dokázal za sebou nechat například elitního běžce Torda Asleho Gjerdalena.

Ještě v půlce trati bojoval o pódium Martin Fourcade, ale pak mu došly síly a cílovou pásku proťal jako 10. nejrychlejší, 7 sekund za Bøm. Z dalších biatlonistů se závodu účastnili 46. Henrik L’Abée-Lund a 57. Lars Hegle Birkeland.

Výsledky závodu mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *