Home > Rozhovory > Biatlonisté si stěžovali na těžkou trať. Moravec myslel, že ani nedojede

Biatlonisté si stěžovali na těžkou trať. Moravec myslel, že ani nedojede

Ondřej Moravec

Všech 108 biatlonistů se muselo v dnešním vytrvalostním závodě v Östersundu poprat s těžkými podmínkami na trati. Závodem se protrápili třeba Quentin Fillon Maillet a Ondřej Moravec.

Ani vítěz Johannes Thingnes Bø se dle svých slov na trati necítil nejlíp. Ale pomohlo mu, že měl dokonalý přehled o svém největším rivalovi. „Viděl jsem v každém kole Martinovu střelbu. Nejprve nula, nula, nula a pak dvě chyby. Věděl jsem, že i s jednou chybou můžu vyhrát. Nechtěl jsem ale zpomalit. Pak se někdo přiřítí zezadu, třeba Ole Einar Bjørndalen, a porazí vás.“ (IBU)

Francouz Quentin Fillon Maillet si musel vzhledem k okolnostem pořádně považovat druhého místa. „Čistá střelba mi hodně pomohla, ale nohy jsem měl v kopcích úplně paralyzované, v posledním kole jsem měl křeče a vůbec jsem nevěděl, jak na tom budu v cíli. Sníh byl navíc velmi pomalý. Byl to jeden z nejtěžších závodů v mé kariéře.“ (L’Equipe)

„Až“ třetí dojel Martin Fourcade, a tak se po dlouhé době musí vzdát žlutého trikotu. Už ale ví, v čem byl dnes problém. „Začal jsem přemýšlet o výsledku. Oproti předcházejícím střelbám jsem na té poslední přidal na rychlosti. Příště musím zůstat ve svém světě, nestarat se o ostatní. To se mi dnes na závěrečné střelbě nepovedlo.“ (L’Equipe)

Své nedostatky dobře rozluštil i nejlepší z Čechů, šestadvacátý Michal Šlesingr. „Dneska byly na trati těžké podmínky, sníh byl tupější a hlubší. Škoda střelby. Vleže jsem mohl dát o cvak navíc. Hodně zamrzí dvojka na stojce, tu jsem si hlídal. Čím víc jsem chtěl, tím to bylo horší.“ (ČT sport)

U třicátého Ondřeje Moravce byl hlavní problém v běhu, byť i jedna střelecká chyba byla zbytečná. „Ve třetím kole jsem si říkal, jestli vůbec dojedu. Pak jsem se celkem rozjel. Vypadá to, že to chvíli potrvá. Střelba dneska nebyla špatná. Mrzí mě školácká chyba vleže, byla to rána, kterou jsem ani nechtěl spustit.“ (ČT sport)

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *