Home > Závody > SP Östersund: Johannes Thingnes Bø na úvod deklasoval své soupeře

SP Östersund: Johannes Thingnes Bø na úvod deklasoval své soupeře

Johannes Thingnes Bø

Rychlý na trati a bezchybný na střelnici. Johannes Thingnes Bø nenašel ve vytrvalostním závodě v Östersundu přemožitele. Martin Fourcade by ho dnes neporazil ani s čistou střelbou. Českým reprezentantům se nevedlo.

Johannes Bø vítězí po strojovém výkonu

V minulé sezóně držel Martin Fourcade žlutý trikot od prvního závodu až do posledního. V té aktuální sezóně se mu to ale nepovede. Francouz sice byl v dnešním vytrvalostním závodě nejrychlejší na trati a na prvních třech střelbách nechyboval, ale přesto před závěrečnou položkou ztrácel na Johannese Bøho 14 sekund.

Na vině byla samozřejmě pomalejší střelba, což chtěl Francouz napravit alespoň na poslední položce. A výsledek? Dvě trestné minuty, které ho vyřadily ze hry o vítězství. Nakonec o 13 sekund prohrál i bitvu o druhé místo, což mu ale zase tolik nevadilo. Porazil ho totiž bezchybný krajan Quentin Fillon Maillet.

Fillon Maillet vybojoval druhou příčku potřetí v kariéře a zároveň měl hodně daleko k premiérovému vítězství. Na vítěze nakonec ztratil dvě minuty a jednu sekundu. Johannes Bø totiž udržel čisté konto až do konce závodu a dokráčel pro čtrnáctý triumf ve Světovém poháru a premiérový v Östersundu. Do sobotního sprintu tak 24letý Nor vyrazí ve žlutém.

Quentin Fillon MailletFoto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Jiří Zaňát)

Dařilo se Rakušanům, Rusům či Slovincům

V boji o medaile dnes dlouho byli dva Rakušané. Julian Eberhard sice neběžel tak, jak jsme u něj zvyklí (19. čas), ale zato udělal jen jednu chybu a skončil čtvrtý. Na Fourcada ztratil pouhé tři sekundy. Po třech nulách se na závěrečné položce rozklepal Simon Eder. Mohl útočit na druhé místo, ale se dvěma trestnými minutami dojel až devatenáctý.

Zajímavé výkony předvedli Rusové. Anton Babikov ani jednou nechyboval a obsadil pátou příčku, v TOP10 ho doplni devátý Alexandr Loginov. Spokojení mohli být i sedmý Švýcar Weger, osmý Lotyš Rastorgujevs a také dva Slovinci, desátý Klemen Bauer a dvanáctý Jakov Fak. Ten sice nechyboval, ale po dlouhodobých zdravotních problémech ještě není ve 100% běžecké formě.

Anton BabikovFoto: Anton Babikov (Autor: Jiří Zaňát)

Jen pár bodů pro český tým

Na výkonech českých reprezentantů dnes nešlo najít moc pozitiv. Snad jen slušný, 21. nejrychlejší, běh Michala Šlesingra. Jenže k tomu přišly tři chyby, které ho odsunuly na 26. místo. Také jedno trestné kolo v podání Ondřeje Moravce nebylo špatným počinem. Jenže stříbrný medailista z vytrvalostního závodu na letošním MS se trápil na trati a dojel až třicátý.

Michal Krčmář si odstřelil závod dvěma minelami už na první položce. Pak přidal další tři a skončil až 66. Tři trestné minuty přičítal 71. Tomáš Krupčík a vůbec se nevedlo 86. Jaroslavu Soukupovi, který se čtyřmi chybami ztrácel přes deset minut.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
26. Michal Šlesingr 1+2+0+0 2:05,7 64. +1:35,3 21.
30. Ondřej Moravec 0+0+1+0 1:58,4 38. +3:54,1 62.
66. Michal Krčmář 2+0+1+2 2:34,5 104. +2:30,8 39.
71. Tomáš Krupčík 0+2+0+1 1:57,3 35. +5:02,6 85.
86. Jaroslav Soukup 1+2+0+1 2:09,8 79. +5:31,2 91.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *