Home > Novinky > Biatlonové léto 2020: Které závody se uskuteční a které byly zrušeny?

Biatlonové léto 2020: Které závody se uskuteční a které byly zrušeny?

Markéta Davidová

Minulý rok jsme si užívali biatlonem nabité léto, které ozdobila titulem mistryně světa Lucie Charvátová. Letos příležitost k obhajobě nedostane. A co další závody?

Vrcholem léta mělo být Mistrovství světa v letním biatlonu v Ruhpoldingu od 20. do 23. srpna. Na základě nařízení německé vlády ale nebude možné do konce srpna konání hromadných akcí, a tak IBU šampionát po zvážení všech možností zrušila.

Naopak tradiční exhibice Blinkfestivalen se uskuteční. Od 6. do 9. srpna měli původně v Norsku závodit i čeští biatlonisté, ale s velkou pravděpodobností na startu budou pouze domácí sportovci. Závody navíc proběhnou bez diváků a mimo centrum města Sandnes.

Exhibice v německém Deggendorfu se letos neuskuteční, stejně tak Martin Fourcade Nordic Festival. Druhý ročník Fourcadovy akce se měl odehrát 29. a 30. srpna v Annecy.

Další německá exhibice Wiesbaden City Biathlon proběhne. Elitní biatlonisté se v lázeňském městě nepotkají 16. srpna, ale až 27. září.

Na závěr dobrá zpráva: Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě se uskuteční v původním termínu 29. a 30. srpna. Závody by měly být přístupné i pro fanoušky.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

5 thoughts on “Biatlonové léto 2020: Které závody se uskuteční a které byly zrušeny?

  1. To víte, seřadit akce podle (původně předpokládaného) data konání nebo udělat 2 odstavce – Koná se: Nekoná se: (podle data)… to by asi bylo moc práce.
   Stačilo by napsat třeba jenom to, co se uskuteční…

   1. Kdybyste ten článek psal vy, tak si myslím, že jakožto velký biatlonový fanoušek byste to napsal excelentně… 🙂 Sice jiným způsobem než jak je to tady, ale určitě taky správně.

     1. Jeden ze znaků velkého biatlonového fanouška:
      Kouká na biatlonmag i v 1:18.
      Já jsem taky velká biatlonová fanynka, ale v tu dobu spím 😊 a někdy se mi i zdá o biatlonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *