Home > Závody > Birkeland vyhrál s 11 chybami hromadný start na Mistrovství Norska

Birkeland vyhrál s 11 chybami hromadný start na Mistrovství Norska

Lars Helge Birkeland

Závěr Mistrovství Norska v Mo I Raně poznamenal silný vítr. I proto mohl Lars Birkeland ovládnout s 11 trestnými koly závod s hromadným startem. Mezi ženami byla nejlepší Marte Olsbuová.

Výhra i přes 11 chyb

Největší norské hvězdy opět scházely ve startovní listině závodu s hromadným startem. Byly tak ušetřeny větrné loterie na střelnici, z níž vyšel nejlépe Lars Birkeland. K vítězství mu stačilo trefit pouhých 9 terčů z 20. Druhý Erlend Bjøntegaard udělal jen 6 chyb, ale přesto ztrácel na vítěze 17,7 sekundy. O dvě sekundy zpět byl Vetle Christiansen. Ten chyboval 7krát.

Zklamáním závod skončil pro 10. Henrika L’Abée-Lunda. O kuriózní zápis se postaral Håvard Bogetveit, který trefil jen dva terče.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Třetí mistryně Norska

Mezi ženami jsme se ve třetí den norského šampionátu dočkali třetí vítězky. Hromadný start suverénně ovládla Marte Olsbuová, když v náročných podmínkách musela na čtyři trestná kola. O 52 sekund později dorazila do cíle včerejší vítězka Tiril Eckhoffová. V nohách přitom měla dvojnásobný počet trestných okruhů. Pro třetí místo si dojela Synnøve Solemdalová.

Na 7. místě dorazila do cíle Fanny Birkelandová, která se tak rozloučila se svou kariérou. Až za ní skončila vítězka sprintu Hilde Fenneová.

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Foto: Lars Helge Birkeland (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *