Home > Závody > Mironovová má na Mistrovství Ruska druhé zlato. Raduje se i Garaničev

Mironovová má na Mistrovství Ruska druhé zlato. Raduje se i Garaničev

Jevgenij Garaničev

Světlana Mironovová zatím překvapivě vládne ruskému šampionátu. V Uvatu přidala ke zlatu ze sprintu nejcennější kov i ve stíhacím závodě. Mužům kraloval Jevgenij Garaničev.

Druhé zlato Mironovové

Výhra Světlany Mironovové se nerodila nijak lehce. Na střelnici celkem pětkrát chybovala a druhou Anastasiju Zagorujkovou zdolala jen o 6 sekund. Zagorujková udělala jen jednu chybu a to na poslední střelbě. Třetí místo ze sprintu uhájila Irina Usluginová.

Naopak druhá žena ze sprintu Darja Virolajnenová se propadla na páté místo, když musela na pět trestných kol. Lepší výkon ukázala Jekatěrina Jurlovová, která zaznamenala jen jednu nepřesnost a posunula se z 24. příčky až na 10.

Výsledky stíhacího závodu žen

Suverénní Garaničev

Jevgenij Garaničev po bronzu ze sprintu nyní potvrdil roli největšího favorita. Na střelnici byl 100% a porazil tak druhého Semjona Sučilova jednoznačně o 38 sekund. Až z 12. místa se propracoval k bronzové medaili Anton Babikov. Dopomohla mu k tomu dobrá střelba, netrefil jen jeden terč.

Stejně dobře střílel i Alexandr Loginov, který však znovu úplně nezářil na trati. Ze 7. příčky poskočil jen na 4. Vítěz sprintu Alexej Slepov se kvůli pěti chybám propadl až na 5. místo.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Ruský šampionát v Uvatu pokračuje v úterý vytrvalostními závody a ve středu těmi smíšenými. Příští víkend se pojedou hromadné starty a štafety v Ťumeni.

Foto: Jevgenij Garaničev (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *