Home > Novinky > Bjørndalen má motivaci závodit do 50. Svendsen uvažuje o konci

Bjørndalen má motivaci závodit do 50. Svendsen uvažuje o konci

Ole Einar Bjørndalen

Norský tým můžou po sezóně opustit dvě významné osobnosti. Rozhodnutí o pokračování či konci kariéry se chystají oznámit Ole Einar Bjørndalen a Emil Hegle Svendsen. Zatímco prvnímu motivace nechybí, tak ten druhý ji hledá.

Bjørndalen má motivaci, ale…

Ole Einar Bjørndalen prožil jeden z nejhorších ročníků v kariéře. Absolvoval jen 10 individuálních závodů Světového poháru, nejlíp byl ve sprintu v Kontiolahti 12. I s čistým kontem, běžecky na elitu nestačil.

„Mým cílem bylo vyladit formu směrem k olympiádě. Nedostal jsem šanci, místo toho jsem pomáhal Darji k nejlepším výkonům. Teď mám tu šanci, tak se na ni plně soustředím,“ řekl v rozhovoru pro norský plátek Dagbladet Bjørndalen.

Jeho rozhodnutí o konci kariéry horší výsledky ale neovlivní. „Nesouvisí to s tím. Moje motivace trvá, každý ji zná. Mám motivaci pokračovat do 50 let.“

Jedna věc je motivace, druhá věc je zdravotní stav. Právě ten se výrazně podepsal na tom, že Bjørndalenovi olympijská sezóna vůbec nevyšla. „Od poloviny června neprobíhal trénink na 100 %. Pokud budu pokračovat, tak to musí být lepší.“

Najde motivaci i Svendsen?

Otázku konce kariéry řeší i Emil Hegle Svendsen. Ten je momentálně nemocný, čímž se naskytla pro Bjørndalena šance závodit v Kontiolahti a nyní v Oslu. Svendsen své rozhodnutí oznámí zřejmě o víkendu, sezóna pro něj totiž již skončila. Závody v Ťumeni z osobních důvodů vynechá.

Emil Hegle SvendsenFoto: Emil Hegle Svendsen (Autor: Petr Zbranek)

Konec svého parťáka by těžce nesl Johannes Thingnes Bø. „Zlomilo by mi srdce, kdyby skončil. Je pro nás velkým vzorem, je to milý a dobrý člověk. Je přirozené, že po olympiádě skončí mnoho biatlonistů. Ale myslím, že ho uvidíme zase v Östersundu,“ řekl druhý muž Světového poháru norské televizi NRK.

Bjørndalen by měl pro mladšího kolegu pochopení. „Je pochopitelné, pokud skončí i pokud bude pokračovat. Doufám v to druhé. Když bude motivovaný, tak má před sebou ještě hodně dobrých let.“

S motivací je to u 32letého Svendsena problematické. Poslední roky ho trápí vleklé zdravotní problémy. V této sezóně absolvoval jen čtyři etapy Světového poháru (plus olympijské hry) a další už nepřidá. Minimálně v tomto ročníku ne.

Zdroje: Dagbladet, NRK
Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “Bjørndalen má motivaci závodit do 50. Svendsen uvažuje o konci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *