Home > Novinky > Bjørndalen strávil sám tři měsíce v Číně. Zjistil, že tam má neuvěřitelné možnosti

Bjørndalen strávil sám tři měsíce v Číně. Zjistil, že tam má neuvěřitelné možnosti

V květnu vyrazil na dobrodružnou cestu do Číny, aby dohlédl na své svěřence. Nakonec tam s nimi Ole Einar Bjørndalen strávil sám čtvrt roku. A získal řadu důležitých poznatků.

Netušené zdroje a neuvěřitelné možnosti

Tři měsíce se legendární Nor staral o jedenáct čínských biatlonistů, které od loňského roku vede jako hlavní kouč. „Pracoval jsem po celou dobu zhruba od šesté hodiny ranní do jedenácté večerní,“ popisuje Ole Einar Bjørndalen v telefonním rozhovoru z Vnitřního Mongolska, kde probíhá další soustředění čínské reprezentace.

Teď už může využít pomoc svých trenérských kolegů. Norských asistentů Tobiase Torgersena a Erika Kulstada, střeleckého trenéra Francouze Jeana-Pierra Amata a manželky Darji Domračevové, která má na starosti ženy.

Přesto je Bjørndalen rád, že mohl tak dlouho pobýt v Číně sám. „Bylo to těžké, ale extrémně poučné. Během tří měsíců, které jsem strávil sám v Číně, jsem hodně poznal čínskou kulturu. Když zmáčknete správné tlačítko, tak se dostanete k netušeným zdrojům.“

Svá slova šestačtyřicetiletý rodák z Drammenu ještě upřesňuje. „Systém je úplně jiný, než jaký jsem kdy zažil. Ale když ho pochopíte, naskytnou se vám až neuvěřitelné možnosti.“

Číňané potřebují vedení

I díky dobrému zázemí věří, že jeho tým uspěje příští rok na domácí olympiádě v Pekingu. Byť pandemie hodně narušila plány. „Chtěl bych mít ještě jeden rok navíc. Ale možné je všechno. V minulé sezóně jsme měli 16. místo. Když budeme mít příští rok od 1. května perfektní přípravu bez přerušení, může to být dobré,“ věří Bjørndalen.

A pochvaluje si, jak jsou jeho svěřenci pracovití. „Co se naplánuje, to se také zrealizuje. V Evropě a Norsku jsou sportovci asi samostatnější. Číňané potřebují dobré vedení, ale pak jsou schopni čehokoliv.“

Do Evropy by čínský tým měl dorazit 16. listopadu, tedy necelé dva týdny před prvními závody. Ty naznačí, jak se povedla příprava ve výhradně domácích podmínkách.

Zdroj: adressa.no
Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *