Home > Novinky > Šesté olympijské zlato pro Fourcada. Mezinárodní sportovní arbitráž vymazala z výsledků Rusa Usťugova

Šesté olympijské zlato pro Fourcada. Mezinárodní sportovní arbitráž vymazala z výsledků Rusa Usťugova

Zlatou medaili lze získat i po skončení kariéry. Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) dnes uznala ruského biatlonu Jevgenije Usťugova vinným z porušení antidopingových pravidel a zrušila jeho výsledky od 24. ledna 2010 do konce sezóny 2013/14. To mimo jiné znamená, že se Martin Fourcade dodatečně stane šestinásobným olympijským vítězem.

Usťugov totiž získal zlato v hromadném startu ve Vancouveru 2010, kde za ním dojel právě Fourcade. Slovák Pavol Hurajt se posune na druhou příčku, bronz nově získá Rakušan Christoph Sumann.

O bronz z Vancouveru přijde i ruská štafeta, jejíž součástí byl Usťugov. Medaili dodatečně získá Švédsko.

Ještě víc Rusko zamrzí odebrání zlatých medailí za štafetové vítězství v Soči 2015. Tam bude nové pořadí Německo, Rakousko a Norsko.

„Rozhodnutí Antidopingového panelu CAS není konečné a lze se proti němu do 21 dní odvolat,“ informoval ruskou agenturu TASS právník Alexej Panič.

Mezinárodní biatlonová unie (IBU) obvinila Usťugova na základě údajů z biologického pasu, který vykazoval vysoké hladiny hemoglobinu. Ruský biatlonista měl užít zakázanou látku erytropoetin.

Zdroj: TASS
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

6 thoughts on “Šesté olympijské zlato pro Fourcada. Mezinárodní sportovní arbitráž vymazala z výsledků Rusa Usťugova

 1. Je to sice hezké, že Martin získá zlato místo stříbra, ale Usťugov se radoval, zažil ceremoniál se vším a tyhle okamžiky, o které přišel hlavně Christoph Šumann, který byl zklamaný ze čtvrtého místa, už jim nikdo nenahradí.

  1. Máte pravdu, ale jinak se to bohužel provést nedá. A myslím, že zrovna pro Martina, který proti dopingu bojuje léta letoucí, je to i takhle velice důležitá a cenná satisfakce.

 2. Je obdivuhodné, že ze vzorků z roku 2013 se dá zjistit doping.. Na objednávku zcela určitě.
  Víte, ono se proti Rusku vede neférový boj i ve sportu a co se jiným promíjí (léky proti “astma”), tak u Ruska je to doping. A navíc, v Rusku je hodně kolaborantů, kteří se neštítí vyměnit dobrý vzorek za závadný, jen aby Rusko pošpinili a v očích Západu si zasloužili dolárky.. Takže je to nerovný boj, kde ale RUsko vyhraje. Západ jde ke dnu a nastává éra SLOVANSTVA v čele s Ruskem. Pěkný den..

  1. “Rusové rádi nazývají všechno ruské slovanským, aby pak mohli tvrdit, že všechno slovanské je ruské”
   Karel Havlíček Borovský

 3. Vašemu následujícímu textu (cituji):
  “Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) dnes uznala ruského biatlonu Jevgenije Usťugova vinným z porušení antidopingových pravidel a zrušila jeho výsledky od 24. ledna do konce sezóny 2013/14.”
  Prosím Vás – od 24. ledna kterého roku??
  Opět Vás cituji:
  “Usťugov totiž získal zlato v hromadném startu ve Vancouveru 2010”
  Co takhle ten rok (k 24. lednu) doplnit??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *