Home > Novinky > Blíží se Mistrovství světa v letním biatlonu

Blíží se Mistrovství světa v letním biatlonu

Střelnice Cheile Gradistei

Střelnice Cheile Gradistei

Foto: Cheile Gradistei (© biathlonromania.ro)

Čekání na začátek Světového poháru už brzy zkrátí vrchol letní sezóny. Na konci srpna se totiž uskuteční Mistrovství světa v letním biatlonu v rumunském Cheile Gradistei.

Rumunská premiéra

Cheile Gradistei je letní a zimní sportovní resort, který se nachází asi 180 km severozápadně od hlavního města Rumunska Bukurešti v oblasti pohoří Piatra Craiului a Bucegi. Zdejší biatlonový areál byl otevřen v roce 2010 a nachází se v nadmořské výšce 757 metrů. Před dvěma lety zde už proběhla jedna velká akce – Evropský zimní olympijský festival mládeže.

Na startu i Češi

V tuto chvíli je přihlášeno 26 zemí včetně České republiky a dalších favorizovaných zemí jako jsou Rusko, Polsko či Ukrajina. Konkrétně je nahlášeno 124 mužů a 92 žen, ale je pravděpodobné, že čísla ještě trochu porostou.

Cheile Gradistei

Foto: Cheile Gradistei (© biathlonromania.ro)

Pro mnoho národních týmů bude letní šampionát jakýmsi testem připravenosti, kde se ukáže, jak jsou na tom sportovci s fyzičkou a střelbou. V létě jinak moc příležitostí k mezinárodnímu srovnání není. To, že nejedná o béčkovou akci, dokazují obhájci titulů. Minulý rok se totiž radovali z titulu třeba Ondřej Moravec, česká smíšená štafeta či Slovinka Teja Gregorinová.

Start už příští týden

Během let se Mistrovství světa v letním biatlonu konalo v různých střediscích, například v tradičních destinacích jako jsou Forni Avoltri, Oberhof a  Nové Město na Moravě. Minulý rok si pořadatelskou premiéru odbyl ruský Ťumeň, který bude letos hostit Mistrovství Evropy. Rovněž Cheile Gradistei čeká debut a pak další velká akce. V lednu se v Rumunsku uskuteční prestižní Mistrovství světa juniorů.

Program šampionátu otevírají v pátek 28. srpna závody smíšených štafet, sobota pak přinese sprinty a celou akci uzavřou nedělní stíhačky. Ženy i muži budou závodit v kategoriích dospělých a juniorů.

Zdroj: Biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *