Home > Novinky > Češi oznámili složení reprezentace pro sezónu 2020/21. Větší prostor dostanou junioři

Češi oznámili složení reprezentace pro sezónu 2020/21. Větší prostor dostanou junioři

Celkem 30 jmen se dostalo do sestavy českých biatlonistů pro nadcházející sezónu 2020/21. Mezi nimi je 6 mužů, 7 žen, 9 juniorů a 8 juniorek.

Podle sportovního ředitele a zároveň trenéra mužů Ondřeje Rybáře bude pokračovat sbližování seniorských a juniorských týmů. Velká část soustředěních bude společná.

„Mužský tým bude dost provázaný s tím juniorským. Není to tak, že by týmy trénovaly úplně stejně, ale ti nejstarší junioři by měli doplňovat muže. Pokračujeme v tom, co se loni začalo,“ uvedl Rybář pro svazový web.

Podobně smýšlí i Egil Gjellanda. „Budeme více spolupracovat s juniorkami a také se závodnicemi z IBU Cupu. Určitě si některé z mladých biatlonistek přizveme na soustředění, abychom viděli, jak na tom jsou a propojili je s áčkem. V přípravě nás nic nelimituje, můžeme vyzkoušet i větší počet holek.“

Blízko k mužskému týmu mají zejména Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík, kteří už v minulé sezóně sbírali zkušenosti v IBU Cupu a v případě Horniga i ve Světovém poháru. Tam nakoukly také Tereza Vinklárková a Tereza Voborníková.

Vinklárková se již posunula do seniorské kategorie, ale podobně jako Natálie Jurčová a Anna Tkadlecová se bude připravovat s juniorkami pod vedením Aleše Lejska. V plánu je, že by se na soustředění měly ke stabilní čtveřici žen připojit vždy minimálně dvě další biatlonistky.

Je jasné, že nepůjde o Ludmilu Horkou, která po šesti sezónách v IBU Cupu ukončila kariéru. Skončil také Ondřej Hošek, který se dokonce třikrát objevil ve Světovém poháru. Ani on se však mezi elitou výrazněji neprosadil.

Česká reprezentace pro sezónu 2020/21

Muži (trenér Ondřej Rybář): Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Milan Žemlička

Ženy (trenér Egil Gjelland): Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Kristejn Puskarčíková

Ženy (trenér Aleš Lejsek): Natálie Jurčová, Anna Tkadlecová, Tereza Vinklárková

Junioři (trenér Michael Málek): Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska, Jonáš Mareček, Josef Kabrda, Ondřej Mánek, Luděk Abrahám, Jakub Kocián + ve sledování Jakub Kudrnáč

Juniorky (trenér Aleš Lejsek): Tereza Voborníková, Klára Polednová, Petra Suchá, Karolína Dusilová, Eliška Teplá, Tereza Jandová + ve sledování Gabriela Masaříková, Zuzana Doležalová

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Vítězslav Hornig (Autor: Igor Stančík)

3 thoughts on “Češi oznámili složení reprezentace pro sezónu 2020/21. Větší prostor dostanou junioři

  1. Žemlička? Viděl bych to spíš na Horniga…
    Voborníková by měla dostávat příležitost aspoň v IBU Cupu… nejen pro to, že je nejkrásnější 🙂 (opravdová Miss Biathlon), ale aby závodnicky “nezakrněla”.

    Ale tak či tak budeme držet palce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *