Home > Závody > Češi zazářili na IBU Junior Cupu v Lenzerheide

Češi zazářili na IBU Junior Cupu v Lenzerheide

Logo IBU

Logo IBU

Foto: Logo IBU (© IBU)

Třetí díl nového seriálu IBU Junior Cup vyšel skvěle českému týmu. Ondřej Šantora si ze švýcarského Lenzerheide odváží zlato, Ondřej Hošek bronz.

V sobotu absolvovali juniorky a junioři na vysoko položených tratích vytrvalostní závody o délkách 12,5 a 15 kilometrů. Mladým biatlonistkám i přes dvě chyby kralovala Natalia Uškinová, když o půl minuty porazila bezchybnou krajanku Kristinu Rezcovovou. Třetí skončila Darja Blašková z Běloruska. V konkurenci 33 závodnic obsadila 13. místo pětkrát nepřesná Markéta Davidová. Tři minely vyrobila 14. Anna Tkadlecová.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorek

Z 43 juniorů se našel pouze jediný, který dokázal sklopit 19 terčů. Byl jím Ondřej Šantora, jenž tak suverénně o minutu a 40 vteřin zvítězil! Na stupních vítězů ho navíc krom druhého Rusa Kirilla Strelcova podpořil třetí Ondřej Hošek. Ten chyboval dvakrát. Pro 15. místo si dojel Jan Burian a pro 21. Jakub Procházka.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorů

V neděli byly na programu sprinty. U juniorek se tentokrát zcela změnilo obsazení pódia. Cennou výhru pro Estonsko vybojovala Tuuli Tomingasová. Další medaili pro Rusko zařídila druhá Irina Kručinkinová. Třetí příčku obsadila Kazaška Jelizaveta Belčenková. Všechny medailisty předvedly čistou střelbu. Naopak tři chyby udělala Markéta Davidová, ale i tak zaznamenala oproti sobotě zlepšení a umístila se na 8. pozici. Kupředu se posunula i 12. Anna Tkadlecová.

Výsledky sprintu juniorek

Sprint juniorů se stal záležitostí Rusů. Jen jednu chybu udělali vítězný Kirill Strelcov a druhý Igor Malinovskij. Druhý bronz Kazachstánu vyjel Roman Jeremin. Čeští zástupci opět přidali slušné výsledky. Ondřeji Šantorovi patřilo se dvěma chybami vestoje 6. místo. Hned za ním se pak nacházel 7. Jan Burian. Na 12. příčce jsme nalezli Ondřeje Hoška a na 18. Jakuba Procházku.

Výsledky sprintu juniorů

Pomalu se  také blíží vrchol juniorské sezóny v podobě světového šampionátu. Tato akce začíná v rumunském Cheile Gradistei 27. ledna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *