Home > Novinky > Čeští biatlonisté získali důležité body do poháru národů i lístky do masáku

Čeští biatlonisté získali důležité body do poháru národů i lístky do masáku

Ondřej Moravec

Na konci roku 2017 někteří volali po „hlavách“ českých trenérů. Tak špatné byly výsledky mužské reprezentace. Na začátku roku 2018 je ale vše jinak. V tu pravou chvíli přišlo procitnutí, jehož výsledkem je možná nejlepší závod v historii českého biatlonu.

Podle dostupných údajů se nikdy nestalo, že by tři Češi skončili v jednom závodě v elitní desítce. I když právě v Ruhpoldingu k tomu v roce 2012 nebylo daleko. Na Mistrovství světa získal Jaroslav Soukup na nejdelší distanci bronzovou medaili a vedlo se i šestému Michalu Šlesingrovi a dvanáctému Ondřeji Moravcovi.

Právě Moravec dnes vedl český tým, když nestačil jen na suverénního Martina Fourcada. „Super. Jsem strašně spokojený hlavně se střelbou. Myslím, že jsem chytil dobré tempo a to jsem si držel celý závod. Vyloženě jsem nijak neztrácel. Jsem rád, že jsem si zase potvrdil, že tam můžu být i přes to, co jsem si absolvoval v létě,“ sdělil Moravec své dojmy Radiožurnálu.

Michal Krčmář dojel pátý, Michal Šlesingr osmý. Všichni tři si vylepšili maximum v této sezóně a zároveň se kvalifikovali do hromadného startu. Přitom v Annecy neměl český biatlon v masáku nikoho, vůbec poprvé od roku 2010.

„Bylo to vypjaté, nikomu se moc nedařilo a výsledky týmu byly takové, jaké byly. Nálada v týmu pak není úplně ono. Trenéři jsou pak také nervózní, někdy možná ještě nervóznější než sami závodníci,“ vrací se Moravec k snad zažehnané krizi.

Příjemnější už je také pohled na pohár národů. Češi se posunuli na deváté místo, na kterém by rádi zůstali do konce sezóny. První desítka totiž získá pro příští ročník právo postavit ve sprintech a vytrvalostních závodech pět biatlonistů.

Čeští biatlonisté mají náskok 55 bodů na 10. Ukrajince, 67 bodů na 11. Slovince a už 239 bodů na 12. Kanaďany. Na 8. Švýcary naši ztrácí 74 bodů. To můžou při současné formě klidně dohnat v sobotní štafetě.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *