Home > Preview > SP Ruhpolding: Výhru na 15 km obhajuje Wiererová (startovní listina)

SP Ruhpolding: Výhru na 15 km obhajuje Wiererová (startovní listina)

Dorothea Wiererová

Na včerejší úspěšné tažení českých mužů budou chtít dnes ve vytrvalostním závodě navázat také ženy v čele s Veronikou Vítkovou. Ta má na Ruhpolding příjemné vzpomínky, stejně jako obhajující Dorothea Wiererová.

Vytrvalostní závod žen
Čtvrtek 11. 1. | 14:20
cze 25. Vítková, 35. Puskarčíková, 50. Jislová, 54. Zvařičová, 63. Johanidesová, 85. Charvátová
Startovní listina

Především o výbornou střeleckou formu se opírá Dorothea Wiereorová. Italská biatlonistka v nelehkých podmínkách v Oberhofu trefila v individuálních závodech 29 z 30 terčů. Náhodou není ani to, že dvě z jejích tří výher ve Světovém poháru pochází z vytrvalostních závodů. A jedna právě z toho minulého v Ruhpoldingu.

Velkou favoritkou bude samozřejmě také vedoucí žena Světového poháru Anastasia Kuzminová, která bude útočit na třetí výhru v řadě a první ve vytrvalostním závodě.

V popředí dále můžeme očekávat Ukrajinky, které platí za skvělé střelkyně. Julija Džimová to potvrdila třetím místem na patnáctce v Östersundu. Ještě přesnější je letos Valj Semerenková.

V červeném trikotu se představí Naděžda Skardinová, ale po výhře na úvod sezóny přišel útlum. Naopak dobře naladěné jsou Polka Weronika Nowakowská či domácí naděje Franziska Hildebrandová. Otázkou bude, v jaké kondici se představí její krajanka Laura Dahlmeierová.

Největší českou nadějí bude Veronika Vítková, která by si ráda oživala vzpomínky na čtyři roky staré třetí místo ze stejné disciplíny a ze stejného místa. Eva Puskarčíková zase zkusí navázat na čtyři nuly a sedmé místo z Östersundu. Od té doby na čistou střelbu čeká.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “SP Ruhpolding: Výhru na 15 km obhajuje Wiererová (startovní listina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *