Home > Rozhovory > Cíl Bescondové pro novou sezónu: Být do třetího místa celkově

Cíl Bescondové pro novou sezónu: Být do třetího místa celkově

Anaïs Bescondová

Má za sebou asi nejlepší sezónu v kariéře. Anaïs Bescondové patřilo v uplynulém ročníku Světového poháru celkové sedmé místo. Navíc získala tři olympijské medaile. V rozhovoru pro Altitude Biathlon se ale nechala slyšet, že míří ještě výš.

Odvážný cíl

V minulé sezóně dosahovala Anaïs Bescondové ve Světovém poháru vyrovnaných výsledků, které ji nakonec dovedly až k sedmému místu v celkovém hodnocení.

Ještě úspěšnější bylo její účinkování na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Nejprve skončila třetí ve stíhačce, pak byla součástí zlaté smíšené štafety a nakonec získala další bronz se ženskou štafetou.

„Bude těžké vystoupat ještě výš, ale chci pravidelně stát na stupních vítězů. Mým cílem je skončit do třetího místa v celkovém hodnocení,“ říká sebevědomě po odchodu Dorinové Habertové nová lídryně francouzského týmu.

Ještě minimálně dva roky

Největší soupeřky jsou podle Bescondové stále stejné. „Mäkäräinenová, Dahlmeierová, Kuzminová… I když nevím, jak to bude vypadat v zimě. I za nimi jsou rychlé holky. Dorothea Wiererová neměla tak dobrou sezónu, ale má velký potenciál. Pokračuje většina biatlonistek z elitní desítky. Do bitev o vítězství se může zapojit i Justine Braisazová,“ nezapomíná zkušená Francouzka ani na svou mladší kolegyni.

Ve 31 letech bude patřit k vůbec nejzkušenějším biatlonistkám ve startovním poli. A proto se naskýtá otázka, jestli už nepomýšlí na sportovní důchod třeba jako o rok starší duo Domračevová a Dorinová Habertová.

„Hodně lidí se mě ptá, jestli mě uvidí na tratích i za čtyři roky. Na to nedokážu odpovědět, je to dlouhá doba. Rozhodnou tři věci, které si vyhodnotím na jaře. Motivace, fyzický stav a výsledky. Uvidí se v dubnu. Teď to mám nastavené tak, že jsem připravená ještě na dvě sezóny,“ říká Anaïs Bescondová.

Zdroj: Altitude Biathlon
Foto: Anaïs Bescondová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *