Home > Novinky > Biatlonisté trénují na prvním sněhu. Češi ve Finsku, jiní v Norsku nebo Švýcarsku

Biatlonisté trénují na prvním sněhu. Češi ve Finsku, jiní v Norsku nebo Švýcarsku

Michal Šlesingr

Většina reprezentačních týmů už trénuje na sněhu. Výjimkou nejsou Češi, kteří stejně jako loni zavítali do finské Imatry. A kde trénují jiní?

Finsko přitáhlo nejen český tým

Čeští muži trénují ve Finsku už od čtvrtka, ženy se přidaly v neděli. Středisko v Jižní Karélii poskytuje českým reprezentantům velmi dobré podmínky. Na tratích je navezena vrstva 80 cm sněhu ze zásobníků, byť teploty jsou zatím výrazně nad nulou. „Je tu k dispozici několik vzájemně propojených okruhů, které lze kombinovat a využívat tak různé profily pro různé typy tréninku,“ pochvaloval si kouč Zdeněk Vítek v prohlášení pro web biatlon.cz.

Původně Češi měli zamířit na ledovec Dachstein, tam však nebylo ideální počasí. To zatím nepanuje ani v Novém Městě na Moravě, kde by Vítek rád se svým týmem lyžoval po návratu z Finska, před cestou na první závody do Slovinska.

Finsko si jako své útočiště vybraly i další země. Ukrajinci zamířili do Vuokatti, Rusové se zase v Kontiolahti utkají o nominaci pro Světový pohár. Doma samozřejmě zůstávají Finové, v tuto chvíli se připravují v Muoniu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Just #anotherbestday at the office #finnishbiathlonteam Looking forward to the nice steam afterwards @harviaglobal

Příspěvek sdílený Jonne Kähkönen (@jonnekahkonen),

Rušno ve Sjusjøenu

Hodně biatlonistů se aktuálně pohybuje po tratích v norském Sjusjøenu, kde 24. a 25. listopadu odstartuje sezóna tradičními testovacími závody. Ani středisku 20 km východně od Lillehammeru dlouho počasí nepřálo. Až o víkendu se podařilo připravit okruhy o délce 2,5 a 3,5 km. Předtím se sportovci museli spokojit s 1,5 km dlouhým kolečkem.

Už od 25. října ve Sjusjøenu pobývají Slovinci v čele s Jakovem Fakem, který z Norska hlásí: „Cítím se dobře, mám velkou motivaci a nemůžu se dočkat, až poměřím síly se světem.“

Sjusjøen je aktuálně domovem také pro reprezentace Švýcarska, Lotyšska nebo Francie. V nedalekém Trysilu se zase připravují Rakušani. „Je večer, mlha a sněží. Trénink za všechny prachy,“ postěžoval si na svém Instagramu Quentin Fillon Maillet.

Kuzminovi ve Švýcarsku

Daniel Kuzmin vyvezl svou tréninkovou skupinu, ve které kromě jeho manželky Anastasie Kuzminové a Terézie Poliaková figurují i slovenští muži, do Švýcarska. Konkrétně do Davosu a především do Lenzerheide. Zde Kuzminovou a spol. přivítalo pohádkové počasí. Do Lenzerheide míří i Polky, které musely kvůli nedostatku sněhu zrušit kemp v Obertilliachu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

More snow- more happiness! #BiathlonArenaLenzerheide

Příspěvek sdílený Anastasia Kuzmina (@nastja.kuzminova),

Další týmy mohly zůstat v domácích podmínkách. Švédové trénují v Idre, kde 29. listopadu odstartuje IBU Cup. Už dnes se závodilo v Canmore, kde Kanaďané testovali svou formu.

Italové zase využívají špičkové podmínky, které tradičně nabízí Livigno položené v 1 816 metrech nad mořem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

LOVE it😍 @livigno

Příspěvek sdílený DOROTHEA WIERER (@dorothea_wierer),

Zdroje: biatlon.cz, biathlonworld.com, sociální sítě biatlonistů
Foto: Michal Šlesingr v Imatře (Autor: Aleš Ligaun)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *