Home > Téma > Čtyři české biatlonistky na tři volná místa. Kdo poletí do Pchjongčchangu

Čtyři české biatlonistky na tři volná místa. Kdo poletí do Pchjongčchangu

kandidátky Pchjongčchang

Veronika Vítková a Eva Puskarčíková už měly dříve olympijskou nominaci jistou, teď se k nim přidala i Jessica Jislová. Po ohlášené absenci Gabriely Koukalové musí Zdeněk Vítek najít další tři biatlonistky, které s sebou vezme do Pchjongčchangu. A vlastně vybírá jen ze čtyř kandidátek. Jaké jsou jejich plusy a mínusy?

Markéta Davidová

Pro: Po sedmém místě v IBU Cupu na úvod sezóny ji trenéři povolali do Světového poháru a tam vydržela. Díky 35. místu si připsala šest bodů, nejhůř skončila 58. Co je ale důležitější, jela všechny tři štafety a pokaždé se vyhnula trestnému kolu. K tomu většinou přidala velmi slušný běh. Je jí stále teprve 21 let.

Proti: Pořád ji výrazně trápí střelba. V aktuální sezóně má úspěšnost 70 %, ve čtyřpoložkových závodech byla schopná udělat i sedm a deset chyb. Zatím jí schází zkušenosti z velkých akcí.

Lucie Charvátová

Pro: Ze všech kandidátek je nejlepší běžkyní. Ve 24 letech je stále nadějnou biatlonistkou, přičemž má i dost zkušeností. Absolvovala poslední dva světové šampionáty, na kterých nepropadla. Z Osla si dokonce odvážela 18. příčku ze stíhacího závodu.

Proti: Oproti loňsku se zhoršila jak běžecky, tak střelecky. S 63% úspěšností měla vždy daleko k bodům, nejlíp byla 69. ve sprintu v Hochfilzenu. Neodstřílela líp než za čtyři. Důležitý sprint IBU Cupu nedokončila po tom, co se jí rozbila bota.

Veronika Zvařičová

Pro: Zdobí ji velká vůle. Po těžkém úrazu před pěti lety to nevypadalo, že by se měla na tratě vrátit. Comeback však zvládla a v této sezóně jde výkonnostně vzhůru. V IBU Cupu byla jednou čtvrtá, její předností je velmi dobrá střelba. Tu převedla i v Ruhpoldingu, kde si 32. místem ve vytrvalostním závodě zajela druhý nejlepší výsledek v kariéře.

Proti: Běžecky to od ní není žádná hitparáda, zvlášť v porovnání se světovou elitou. Ve sprintech Světového poháru proto skončila i s jednou chybou daleko od bodů. Na IBU Cupu v Arberu v přímém souboji podlehla Lee Johanidesové.

Lea Johanidesová

Pro: Ve Světovém poháru se může chlubit neuvěřitelnou střeleckou úspěšností 96 %. Z deseti položek zaznamenala osm nul. V druholigovém IBU Cupu je díky pravidelným bodům českou jedničkou.

Proti: Nedaří se jí přiblížit loňské formě, hlavně co se týká běhu. Ve Světovém poháru patřila k vůbec nejpomalejším závodnicím. I přes čistou střelbu nedojela lépe jak 62. V IBU Cupu se ani jednou nevešla do 20. místa.

TIP: Podívejte se i na muže, kteří bojují o olympijskou nominaci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *