Home > Novinky > Dahlin chce vzít biatlon do nové éry. Za jeho soupeřku prý lobbují Rusové

Dahlin chce vzít biatlon do nové éry. Za jeho soupeřku prý lobbují Rusové

Olle Dahlin

Už za tři týdny bude mít Mezinárodní biatlonová unie nového prezidenta. Nebo prezidentku. Švéd Olle Dahlin by nakonec nemusel být v souboji s Lotyškou Baibou Brokaovou tak jasným favoritem.

Podle zákulisních informací za bývalou lotyšskou ministryni spravedlnosti lobbují Rusové, kteří na minulých kongresech vytvořili silnou alianci s dalšími postsovětskými a východními zeměmi.

Prezidentskou kampaň už naplno rozjel i Dahlin, který vytvořil 12stránkový manifest, podle nějž chce „vzít biatlon do nové éry.“

Popisuje v něm svůj život zasvěcený biatlonu. Byl závodníkem, trenérem, rozhodčím a nyní je také funkcionářem. Od roku 2010 vede Švédskou biatlonovou federaci a od roku 2014 je viceprezidentem IBU.

„Věřím, že s jasným a efektivním vedením může být biatlon silnější než kdy dřív. Musíme tvrdě pracovat a obnovit co nejdřív důvěru všech zainteresovaných tím, že ukážeme dobré vedení a finanční transparentnost,“ píše Dahlin směrem k národním federacím, jejichž zástupci 7. září v Poreči zvolí nástupce Anderse Besseberga.

Zdroj: insidethegames.biz
Foto: Olle Dahlin (© Svenska Skidskytteförbundet)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *