Home > Novinky > Dahlmeierová musela přerušit přípravu. Stihne start Světového poháru?

Dahlmeierová musela přerušit přípravu. Stihne start Světového poháru?

Laura Dahlmeierová

Krátce před startem sezóny potkala Lauru Dahlmeierovou velká nepříjemnost. Kvůli zdravotním potížím musela přerušit přípravu a není jasné, kdy se do tréninkového procesu opět vrátí.

Tělo řeklo dost

„Momentálně se necítím na to, abych naplno trénovala. Zkrátka musím poslouchat své tělo a, jak se říká, nechat ho vydechnout,“ uvedla Laura Dahlmeierová v pondělím prohlášení Německého lyžařského svaz (DSV). Důvodem jsou vleklé zdravotní potíže, které Němku provází už několik měsíců.

Podle lékaře německého týmu Klause-Jürgena Marquardta je nyní imunitní systém Dahlmeierové značně oslabený. „Vysoké intenzity a objemy tréninku spojené se stresem by byly nyní absolutně kontraproduktivní,“ je přesvědčený Marquardt. Spolu se svými kolegy proto doporučil úplně stopnout přípravu.

V tuto chvíli není jasné, zda Němka stihne úvodní díl Světového poháru, který od 2. prosince hostí Pokljuka. Některá německé média dlouhodobě spekulují o předčasném konci kariéry jako v případě Magdaleny Neunerové, ale to mluvčí DSV Stefan Schwarzbach jednoznačně vyloučil.

Jedna komplikace za druhou

Po olympijské sezóny sbírala Dahlmeierová síly v horách v Gruzii. Tam opět našla chuť do biatlonu. V červenci ale upadla na kole a do tržné rány na stehně se jí dostala infekce. Poté následovala operace zubu moudrosti a další infekce. Na soustředění v rakouském Hochfilzenu nebyla ani schopná dokončit všechny tréninkové jednotky podle plánu.

„Byla jsem přesvědčená, že jsem se dobře vyrovnala s psychicky náročnou olympijskou sezónou. Pak ale přišla další infekce nebo jiné zdravotní problémy. To je důvod, proč pro mě poslední týdny nebyly snadné,“ vysvětluje nejlepší německá biatlonistka posledních let.

I přes všechny potíže se rodačka z Garmisch-Partenkirchenu nechala slyšet, že chce pokračovat minimálně do Mistrovství světa v Antholzi v roce 2020. „Jsem si jistá, že tréninkový výpadek doženu, když budu opět v plné síle,“ věří Laura Dahlmeierová.

Čtěte také: Motivace je zpět, hlásí Dahlmeierová. Co říká na odchod Koukalové?

Zdroj: faz.net
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *