Home > Novinky > Dahlmeierová plánuje po konci kariéry vydání dětské knihy a cestu kolem světa

Dahlmeierová plánuje po konci kariéry vydání dětské knihy a cestu kolem světa

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová se po skončení kariéry nudit určitě nebude. Aktuálně připravuje knížku pro děti a plánuje (nebo spíš neplánuje) cestu kolem světa.

Na největším knižním veletrhu na světě, který se koná v říjnu ve Frankfurtu, chce Laura Dahlmeierová představit svou knížní prvotinu. Půjde o knihu pro děti, která se má týkat nezodpovědného přístupu k přírodě.

„Na horách jsem velmi často. A když vidím, jak postupně tají ledovce, tak je to alarmující znamení. Člověk tomu může pomoct skrz spoustu maličkostí, třeba používat častěji kolo místo auta. To chci dětem zprostředkovat,“ představila v rozhovoru pro deník Bild chystanou publikaci její autorka. Malé čtenáře knihou nazvanou Klimagang provede kreslaná postavička Dahlmeierové spolu se zvířecími kamarády, například s ledním medvědem Finnem.

Již bývalá německé biatlonistka bude mít více času i na své hobby, kterým jsou vysokohorské túry. Právě na dubnové expedici v Íránu uzrálo její rozhodnutí o konci kariéry. Nyní se Dahlmeierová na několikaměsíční cestu kolem světa. „Bez přesných termínů a tréninkových plánů. Zkrátka bez špatného svědomí z toho, že vynechávám důležité tréninky,“ upřesňuje 25letá Němka, před kterou je také rozhodnutí, zda bude pokračovat ve službách celní policie.

Zdroj: bild.de
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *