Home > Závody > Dale je mistrem Norska v hromadném startu. Olsbuová Røiselandová slaví druhé zlato

Dale je mistrem Norska v hromadném startu. Olsbuová Røiselandová slaví druhé zlato

Johannes Dale

Hromadnými starty v neděli vyvrcholilo Mistrovství Norska v biatlonu na kolečkových lyžích ve Steinkjeru. Marte Olsbuová Røiselandová zůstala stejně jako v sobotním sprintu neporažena, na překvapivý triumf Toreho Lerena zase navázal Johannes Dale.

Dvakrát zlatá Marte

Marte Olsbuová Røiselandová si cestu za druhým zlatem komplikovala chybami na střelnici. Přišly celkem tři. To třiadvacetiletá Jenny Enoddová procházela hromadným startem dlouho bez zaváhání, jeden terč minula až na závěrečné stojce. I proto nakonec o půl minuty podlehla Olsbuové Røiselandové.

Karoline Knottenová zopakovala třetí místo ze sprintu, i když na každé položce jednou chybovala. Na vítězku ztratila 47 sekund. Následovala mezera 41 sekund a za ní se bojovalo o čtvrté místo. Těsně ho vybojovala Karoline Erdalová před Emilií Kalkenbergovou a Ingrid Tandrevoldovou.

Vyhrál Johannes, ale Dale

Nejlepší střelba ze všech přivedla k vítězství v hromadném startu mužů Johannese Daleho. Nejlepší nováček minulého ročníku Světového poháru se dopustil jediného zaváhání na čtvrté střelecké zastávce a v cíli měl náskok 13 sekund na Larse Birkelanda. Ten objel trestné kolo dvakrát, stejně jako Tarjei Bø. Starší z bratrského dua ale na Birkelanda ztratil půl minuty. Ten mladší, Johannes Thingnes Bø, závod nedokončil.

Těsně pod stupni vítězů zůstal Håvard Bogetveit, byť musel na tři trestná kola. Včerejší vítěz Tore Leren dojel tentokrát šestý. Opět se moc nevedlo devátému Vetlemu Christiansenovi.

Výsledky hromadných startů

Foto: Johannes Dale (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *