Home > Závody > Mironovová se v Čajkovském stala trojnásobnou mistryní Ruska

Mironovová se v Čajkovském stala trojnásobnou mistryní Ruska

Světlana Mironovová

Mistrovství Ruska v letním biatlonu v Čajkovském se proměnilo v exhibici Světlany Mironovové. Ta postupně ovládla čtvrteční vytrvalostní závod, sobotní cross-sprint a nedělní štafetu. Závody mužů měly rozličné vítěze.

Nejdelší závod patřil favoritům

Šampionát v Čajkovském odstartoval ve čtvrtek vytrvalostním závodem žen na 15 kilometrů. S jedničkou se do něj pustila rychlá běžkyně Světlana Mironovová, která na své poměry velmi dobře zastřílela (1+1+0+0) a zařadila se mezi aspirantky na vítězství.

Ohrožovaly ji Viktorija Slivková a Tamara Voroninová, které ale kvůli chybám na závěrečné stojce za Mironovovou zaostaly o půl minuty. Jednou nepřesná Slivková byla v cíli o 1,4 sekundy lepší než dvakrát nepřesná Voroninová a vyhrála alespoň bitvu o stříbro.

Vytrvalostní závod mužů na 20 kilometrů byl soubojem Alexandra Loginova a Jevgenije Garaničeva. Loginov měl v půlce závodu na svém kontě dvě chyby, ale další už nepřidal a mohl se radovat ze zlata.

Garaničev si totiž na poslední střelbě připsal jedinou chybu v závodě a na rychlejšího kolegu v cíli ztratil minutu a 5 sekund. Ke dvěma minutám šplhalo manko bronzového Jurije Šopina, který minul tři terče.

Výsledky vytrvalostního závodu žen
Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Mironovová nejlepší i v krosu

V sobotu byly na programu závody v cross-sprintu, závodníci tedy běželi po svých. Také v této disciplíně měla navrch Světlana Mironovová, když na 4,5 km dlouhé trati vyhrála i přes dvě chyby vestoje. Bezchybná Kristina Rezcovová za ní zaostala o 5,5 sekundy, třetí Jekatěrina Muralejevová o 21,4 sekundy.

Muži běželi 6 kilometrů, které i díky dvěma nulám nejrychleji zdolal Anton Babikov. Druhý Alexej Slepov na něj s jednou chybou ztratil 16 sekund. Bronz opět získal na střelnici neomylný Jurij Šopin. Na startu tentokrát chyběli Alexandr Loginov a Jevgenij Garaničev.

Výsledky cross-sprintu žen
Výsledky cross-sprintu mužů

Mironovová i do třetice zlatá

I přes tři trestná kola ovládla štafetu žen Sverdlovská oblast. Cestu za zlatem začala Tamara Voroninová, pak přišel střelecký nezdar Iriny Kazakevičové. Hrdinka šampionátu Světlana Mironovová ovšem následně stáhla na čelo závodu minutu a půl a o zbylých 16,5 sekundy se postarala Jekatěrina Glazyrinová.

Finišmanka Chanty-Mansijsku Kristina Rezcovová byla v cíli o 36,9 sekundy po Glazyrinové. Bronz získala společná štafeta Mordvinska a Uljanovské oblasti.

Ve štafetě mužů si pro zlato poměrně suverénně doběhlo kvarteto z Chanty-Mansijsku ve složení Vadim Filimonov, Pjotr Paščenko, Ivan Tomilov a Nikita Poršněv.

Druhý Petrohrad i přes výborný výkon finišmana Dmitrije Malyška ztratil téměř minuty, bronz putoval do Udmurtska. Jevgenij Garaničev a Alexandr Loginov doplatili na špatné výkony parťáků z Ťumeně a museli se spokojit s 11. místem.

Výsledky štafety žen
Výsledky štafety mužů

Foto: Světlana Mironovová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *