Home > Novinky > Další kanadské loučení. Brendan Green v Canmore uzavřel svou kariéru

Další kanadské loučení. Brendan Green v Canmore uzavřel svou kariéru

Brendan Green

V prosinci v Hochfilzenu se rozloučil s kariérou Nathan Smith, teď ho v Canmore napodobil Brendan Green. Páteční štafeta byla pro dvaatřicetiletého Kanaďana posledním závodem v kariéře.

„Měl jsem problém zadržet slzy. Tady v Canmore se mi vrací všechny vzpomínky, končím kariéru na místě, kde jsem ji začal. Před přáteli, rodinou a celým týmem. Je to krásná tečka,“ řekl Brendan Green v emotivním rozhovoru pro IBU TV.

Poslední závod se Greenovi povedl i výsledkově. Spolu s Christianem Gowem, Scottem Gowem a Julesem Burnottem si dojel pro desáté místo. Green si přitom užil pozici finišmana.

Nejlepším výsledkem Brendana Greena ve Světovém poháru je páté místo ze sprintu v Antholzi v roce 2015. Velkým úspěchem kanadského biatlonisty byla i devátá příčka z hromadného startu na olympiádě v Soči.

Green ale nejraději vzpomíná na Mistrovství světa v Oslu v roce 2016. Jako finišman dovezl kanadskou štafetu k nečekanému bronzu. „Byla to dlouhá kariéra plná skvělých okamžiků, ale být na stupních vítězů na Mistrovství světa v Oslu, to byl neuvěřitelný zážitek. Kvůli takovým podstupujete tu dřinu,“ dodává Brendan Green.

Foto: Brendan Green (© canmorebiathlon.ca)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *