Home > Novinky > Další pauza pro Lauru Dahlmeierovou. Němka v Oberhofu závodit nebude

Další pauza pro Lauru Dahlmeierovou. Němka v Oberhofu závodit nebude

Laura Dahlmeirová

První dvě zastávky Světového poháru v Pokljuce a Hochfilzenu kvůli zdraví raději vynechala. Při té třetí v Novém Městě na Moravě to vypadalo na návrat snů v podobě stříbra ze sprintu. Pak se rozhodla šetřit síly a nenastoupit do hromadného startu. A šetřit síly bude tato závodnice trochu nečekaně i po vánoční pauze.

Řeč je o německé závodnici Lauře Dahlmeierové. Ta dnes na svém instagramovém účtu zveřejnila informaci, že na domácí zastávce v Oberhofu startovat nebude. Rozhodla se tak společně se svými trenéry. “Jsem ráda, jak se mi v Novém Městě dařilo, ale tuhle zimu musím plánovat ze dne na den, abych viděla, jak se mi daří a co je možné,” okomentovala situaci trojnásobná medailistka z Pchjongčchangu. Čas prý věnuje k dalšímu tréninku.

Závody v Oberhofu zahájí 10. ledna sprinty žen. Na programu budou také štafety, ve kterých budou Němky obhajovat druhé místo. I když tohoto umístění loni dosáhly bez účasti Laury Dahlmeierové, její přítomnost by štafetě určitě prospěla. V prvním štafetovém závodu v Hochfilzenu Němky dojely 7., jako obhájkyně celkového vítězství v této disciplíně tedy zůstaly za očekáváním. Špatný vstup do sezony zažívají německé biatlonistky i v individuálních závodech. Jediné medailové umístění patřilo právě Dahlmeierové ve sprintu v Novém Městě, její páté místo z následné stíhačky pak bylo druhým nejlepším výsledkem. Na závěrečný ceremoniál se kromě Dahlmeierové podívala už jen Vanessa Hinzová, která v novoměstské stíhačce skončila 6.

Foto: Laura Dahlmeirová (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *