Home > Závody > Davidová bere i přes tři chyby 6. místo. Ve sprintu vítězí Merkušynová

Davidová bere i přes tři chyby 6. místo. Ve sprintu vítězí Merkušynová

Pódium sprintu juniorek

Obhajoba vyšla. Ukrajinka Anastasija Merkušynová ovládla stejně jako loni na Mistrovství světa v letním biatlonu sprint. Pro 6. příčku si v Otepää dojela Markéta Davidová.

Souboj o první místo

Polka Kinga Mitorajová se od úvodních mezičasů pohybovala na prvním místě. Stejná pozice jí patřila i po první střelbě. Byla totiž čistá. Pět z pěti trefila i Markéta Davidová. S tradičně silným během se zařadila o 13,5 sekundy za polskou juniorku. O více než 10 sekund zpět se držela obhájkyně zlata Anastasija Merkušynová z Ukrajiny.

Na stojce přišlo ze strany Mitorajové jedno zaváhání. Přesto držela první příčku o 9,5 sekundy před Merkušynovou. Ta měla na svém kontě dvě nuly a jak se později ukázalo, tak i více sil.

Markéta Davidová

Foto: Markéta Davidová (Autor: Tomáš Bláha)

České střelecké trápení

K nule z ležky přidala Davidová bohužel tři chyby vestoje. Propadla se na 8. místo a ani rychlý běh jí nepomohl výš než na 6. příčku.

To na čele zuřil polsko-ukrajinský souboj. Vítězně z něj nakonec vyšla s náskokem 2,5 sekundy obhájkyně zlata Anastasija Merkušynová. Pro bronz si za Mitorajovou dojela Ruska Natalia Gerbulovová.

Českým reprezentantkám to dnes moc dobře nestřílelo. Vedle Davidové udělala dokonce pět chyb 25. Anna Tkadlecová. O tři příčky níže stanula čtyřikrát nepřesná Petra Suchá.

Zítra v 8:30 se jede stíhací závod.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
ukr 1 2 0 3
fin 1 0 1 2
cze 1 0 0 1
pol 0 1 1 2
rus 0 0 1 1

Foto: Pódium sprintu juniorek (Autor: Tomáš Bláha)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *