Home > Závody > Lukáš Kristejn vyjel ve sprintu stříbro! Zlato putuje na Slovensko

Lukáš Kristejn vyjel ve sprintu stříbro! Zlato putuje na Slovensko

Pódium sprint mužů

I v druhý den Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää se Česká republika raduje z medaile. Lukáš Kristejn ve sprintu nestačil jen na Slováka Otčenáše.

Rychlý a přesný Otčenáš

Jednoznačně nejrychleji závod rozběhl Slovák Martin Otčenáš, bronzový z minulého roku. Na první střelbě ho však zbrzdila chyba. O 8 sekund ho tak předběhl Rus Sergej Kljačin. Rychle běžel i Lukáš Kristejn, s jednou chybou byl zatím 12. Ještě o dvě příčky výše figuroval čistý Matěj Krupčík.

Skoro všichni závodníci vestoje chybovali, ale Otčenáš se nepřesnosti nyní vyvaroval. Zvrátil tak pořadí a na Kljačina měl k dobru 22 sekund.

Jednu chybu opět zaznamenal Kristejn, ale i tak se posunul na skvělé třetí místo, 33,4 sekundy za vedoucího Slováka. Solidně si vedl i 11. Krupčík.

Kristejnův finiš

První místo v závěrečném okruhu jasně uhájil Martin Otčenáš. Ale za ním se děly věci. Lukáš Kristejn skvěle zafinišoval a nakonec zdolal Sergeje Kljačina. Stříbro pro Českou republiku!

Naopak Matěji Krupčíkovi ke konci trochu došly síly. S jednou chybou obsadil 16. příčku. Přesto za sebou nechal řadu favorizovaných závodníků. Třeba Pidručnyje, Ilieva, Semenova či Aneva. A také Adama Václavíka. Tomu se nevedlo. Pět omylů ho poslalo na 45. pozici.

Zítra v 11:15 pojedou muži ještě stíhací závod.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
ukr 1 2 0 3
cze 1 1 0 2
fin 1 0 1 2
svk 1 0 0 1
pol 0 1 1 2
rus 0 0 2 2

Foto: Pódium sprintu mužů (Autor: Tomáš Bláha)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *