Home > Závody > Davidová obhájila zlato na MČR na horských kolech. Mužům vládl Šlesingr

Davidová obhájila zlato na MČR na horských kolech. Mužům vládl Šlesingr

Markéta Davidová

Sobotní Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech v Jablonci nad Nisou ovládli favorité. Mezi ženami triumfovala stejně jako loni Markéta Davidová, mužský závod vyhrál Michal Šlesingr.

Třiadvacátého ročníku šampionátu na horských kolech se nezúčastnil se zdravotními problémy bojující Ondřej Moravec, který mohl útočit už na čtvrtý titul v řadě. Scházeli také Tomáš Krupčík a Lucie Charvátová.

V závodě žen na 6 km s hromadným startem vedla po čisté ležce Markéta Davidová, jenže vestoje minula hned tři terče. Nakonec i tak obhájila vítězství, její konkurentka Veronika Vítková totiž na stojce také zaváhala, dvakrát. Na loňské stříbro navázala tentokrát bronzová Jessica Jislová. Ze čtvrtého místa absolutně a juniorského titulu se radovala Tereza Vinklárková.

Muži absolvovali závod dlouhý 9 km. Velmi rychle se do něj pustil Jakub Štvrtecký, který ale po obou střelbách musel na dvě trestná kola. Naopak Michal Šlesingr neminul ani jeden terče a dojel si pro zlato. Znovu tak ukázal, že mu závody na kolech sedí, vždyť od roku 2014 do roku 2017 bral vždy stříbro.

Michal Šlesingr
Foto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

O 13 sekund za Šlesingrem dojel Adam Václavík, který udělal dvě chyby. Bronz bral Michal Krčmář. Pro oba to je první medaile z šampionátu na horských kolech. V absolutním pořadí se před Krčmáře dostali dva nejlepší junioři, zmíňovaný Štvrtecký a Tomáš Mikyska.

Výsledky MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2019

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *