Home > Závody > Davidová si dojela ve stíhačce pro 7. místo. První zlato získalo Rusko

Davidová si dojela ve stíhačce pro 7. místo. První zlato získalo Rusko

Natalia Gerbulovová

Česká juniorská jednička Markéta Davidová zakončila své představení na Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää 7. místem. Stíhací závod ovládla Ruska Natalia Gerbulovová.

Špatný start vítězky sprintu

Vítězka sprintu Anastasija Merkušynová nevstoupila do závodu vůbec dobře. Tři chyby ji odsunuly až minutu a 11 vteřin za nově vedoucí Polku Kingu Mitoraj. Ta střílela stejně jako druhá Natalia Gerbulovová za jedna. Ruska však na druhém místě ztrácela skoro půl minuty.

Solidně střílela i Markéta Davidová. Jednu chybu z úvodní položky zopakovala i na druhé ležce a posunula se na páté místo, do přímého kontaktu s třetí pozicí.

Ještě lépe než Davidová si na druhé střelbě vedly dvě závodnice na čele. Mitorajová si díky nule udržela náskok 20 sekund na Gerbulovovou.

Do čela Ruska

První stojka hrubě nevyšla dosud vedoucí Polce. Tři chyby ji poslaly o 41,5 sekundy za jednou nepřesnou Gerbulovovou. Další závodnice už ztrácely přes dvě minuty.

Z boje o medaile bohužel vypadla Davidová. Po její střelbě zůstaly všechny terče černé.

Natalia Gerbulovová si na závěrečné stojce mohla dovolit i jednu chybu. Rusko se tak v Otepää dočkalo prvního zlata. Dokonce třikrát chybovala na stojce Kinga Mitorajová. I ona ale měla dostatečný náskok, aby pohodlně udržela stříbro. Bronz si zase pohlídala Anastasija Merkušynová.

Markéta Davidová už se na poslední střelbě vrátila do normálu, chybovala jen jednou. Nejrychlejším během ze všech se ještě vytáhla na 7. místo. O dvě pozice si ve stíhačce polepšila 26. Petra Suchá. Anna Tkadlecová do závodu nenastoupila.

Výsledky závodu

Analýza  závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
ukr 3 2 2 7
cze 1 2 1 4
rus 1 0 2 3
fin 1 0 1 2
svk 1 0 0 1
pol 0 2 1 3
kor 0 0 1 1

Foto: Natalia Gerbulovová (© Hendrik Osula)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *