Home > Závody > Otčenáš slaví druhé zlato. Kristejn končí 12.

Otčenáš slaví druhé zlato. Kristejn končí 12.

Martion Otčenáš

Slovák Martin Otčenáš má druhé zlato z Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää. Ve stíhacím závodě se nejvýše z našich dostal 12. Lukáš Kristejn.

Zmenšující se náskok Otčenáše

Martin Otčenáš vyjel do závodu s komfortním více než půl minutovým náskokem na Lukáše Kristejna. Slovenský reprezentant udělal na první střelbě jednu chybu, Kristejn bohužel tři. Druhé místo tak převzal čistý Rus Sergej Kljačin. Na třetí příčku se posunul 8. ze sprintu Litevec Karol Dombrovski.

Ani na druhé ležce si Otčenáš neodpustil jednu minelu. jeho náskok na opět čistého Kljačina se tak zmenšil na 18 vteřin. Přiblížil se i Dombrovski a společně s ním Ukrajinec Oleksander Žyrnyj.

Pozici české jedničky po druhé nule převzal 8. Matěj Krupčík. To pro Kristejna znamenaly další dvě chyby propad na 17. místo.

Úspěšná obhajoba zlata

Kljačin se na trati pohyboval rychleji než Otčenáš. Slovák na úvodní stojce navíc chyboval. Rus však šanci na převzetí vedení odmítl, když zamířil také jednou vedle. Třetí místo si upevnil Dombrovski.

První chybu zaznamenal Krupčík, stále byl však na dosah elitní desítky. Pošesté zamířil mimo 17. Kristejn.

Na závěrečné položce to již byl přímý slovensko-ruský souboj. A vyšel z něj lépe Martin Otčenáš, který poprvé v závodě trefil všech pět terčů. Obhajoba zlata s loňska se povedla.

Rychlý Václavík

Jedna chyba znamenala stříbro pro Sergeje Kljačina, třetího ze sprintu. Velký úspěch litevského biatlonu odmítl dvěma omyly na čtvrté střelbě Karol Dombrovski. V cíli se nakonec musel sklonit před čistým Oleksanderem Žyrnyjem.

Lukáš Kristejn s Matějem Krupčíkem ukončili své účinkování v Estonsku jednou chybou. Rychlejší Kristejn dojel 12., Krupčíkovi patřila 17. příčka. Adam Václavík se s 8 nepřesnostmi nacházel na 37. místě. Potěšit ho mohl alespoň běh. Byl v něm čtvrtý nejlepší.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
ukr 3 2 3 8
svk 2 0 0 2
cze 1 2 1 4
rus 1 1 2 4
fin 1 0 1 2
pol 0 2 1 3
kor 0 0 1 1

Foto: Martin Otčenáš (Autor: Hendrik Osula)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *