Home > Rozhovory > Dnešní taktika Gabriely Koukalové: Zrušit se

Dnešní taktika Gabriely Koukalové: Zrušit se

Gabriela Koukalová

Český biatlon dnes v Östersundu díky Gabriele Koukalové získal premiérové pódium v sezóně. Naše jednička ke třetímu místu došla i díky zajímavě zvolené taktice. Přečtěte si i další zajímavé glosy po sprintech mužů a žen.

„Zvolila jsem taktiku zrušit se…“

Kaisa Mäkäräinenová: „Počasí se dnes hodně změnilo. Vleže jsem se cítila velmi dobře a díky tomu jsem dobře odstartovala. Po stojce jsem vůbec netušila, zda můžu s jednou chybou jet o medaili.“ (IBU)

Gabriela Koukalová: „Zvolila jsem taktiku zrušit se během druhého kola tak, abych vůbec nebyla schopná přemýšlet. Zdá se, že to je osvědčená taktika a měla bych v ní setrvávat.“ (Český rozhlas)

Eva Puskarčíková: „Třináctý běžák, to je neuvěřitelný. Přestože už na soustředění ve Vuokatti jsem tušila, že na tom nebudu úplně špatně.“ (biatlon.cz)

„Jsme z toho trochu zaražení.“

Martin Fourcade: „Když myslíte na to, že máte náskok dvou chyb, tak je to špatně. Jsem zvědavý, jestli dokážu vyhrát i potřetí v řadě v Östersundu. To se mi ještě nepodařilo.“ (IBU)

Fredrik Lindström: „Na trati jsem nebyl nejrychlejší, ale soustředil jsem se hlavně na sestřelení všech terčů. Měl jsem na stadionu rodinu a přátele a oni mi pomohli. Celý náš tým zažívá skvělý start do sezóny.“ (IBU)

Michal Šlesingr: „Věděl jsem, že nejedu špatně, ale chyba v leže byla prostě chybou. Naději do stíhačky mi může dát odstup pětadvaceti sekund na druhou příčku.“ (biatlon.cz)

Ondřej Moravec: „Pocity na trati nemám až tak špatné, ale samotný výkon tomu neodpovídá. Přiznám se upřímně, že jsme z toho trochu zaražení, protože příprava určitě nebyla špatná.“ (biatlon.cz)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *