Home > Závody > SP Östersund: Martin Fourcade nedal ani podruhé soupeřům šanci

SP Östersund: Martin Fourcade nedal ani podruhé soupeřům šanci

Martin Fourcade

Takhle nějak vypadá ten nejlepší možný start do sezóny. Martin Fourcade vyhrál v Östersundu i sprint a pro zítřejší stíhací závod si vypracoval obrovský náskok.

Drtivý triumf

Když Martin Fourcade zastřílí za nula, tak na něj většinou nikdo nemá. A to platilo i dnes, i když Francouz nebyl na trati tím úplně nejrychlejším. O pár desetin se před něj předehnal rakouský uragán Julian Eberhard. Rakušan ale potvrdil, že není tak schopným střelcem a připsal si dvě chyby. I tak útočil na medaili a nakonec mu k ní z páté příčky scházelo 2,4 sekundy.

Druhou příčku, o propastných 41,5 vteřiny za Fourcadem, vybojoval Fredrik Lindström. Domácí biatlonista předvedl v závěrečném okruhu opravdu heroický výkon, když předjel Němce Arnda Peiffera a udržel za svými zády i jeho krajana Benedikta Dolla. Lindström se zároveň dostal na druhou pozici celkového hodnocení.

Útok na pódium nakonec nevyšel 6. Dominiku Windischovi, i když mu po stojce patřila druhá příčka. Za Italem se umístil jako 7. Anton Babikov, který od 28. Šipulina převzal pozici ruské jedničky. Moc se nevedlo ani dalším favoritům. Simon Schempp bral 24. místo a Johannes až 30.

Až na Šlesingra trápení

Michal Šlesingr se na začátku zimy zdá být držákem českého týmu. Dnes zaujal velmi rychlou střelbou i celkem slušným během. Zamrzela jedna nepřesnost vleže, která ho odsunula na 17. příčku.

Po jedné chybě udělali i Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem, ale na trati se trápili. Získali tak jen pár bodů za 35. a 38. místo. Relativně spokojen může mladý Adam Václavík. Po dvou omylech vleže vyčistil při stojce všechny terče a 55. příčkou si zajistil start v zítřejší stíhačce. V ní bude naopak scházet Jaroslav Soukup. Čtyři chyby a velmi pomalý běh znamenaly až 93. místo.

Střelecké časy
1. Simon Eder 46,0
2. Anton Šipulin +1,3
3. Maxim Braun +2,2
10. Michal Šlesingr +6,0
23. Adam Václavík +10,1
54. Jaroslav Soukup +14,3
57. Ondřej Moravec +14,7
85. Michal Krčmář +22,3
Běžecké časy
1. Julian Eberhard 21:45,2
2. Martin Fourcade +0,7
3. Benedikt Doll +13,7
16. Michal Šlesingr +42,2
49. Michal Krčmář +1:10,3
53. Ondřej Moravec +1:13,5
56. Adam Václavík +1:23,0
80. Jaroslav Soukup +1:57,4

Foto: Martin Fourcade (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *