Home > Novinky > Do Östersundu míří kompletní pětice českých žen, mužům schází Krupčík

Do Östersundu míří kompletní pětice českých žen, mužům schází Krupčík

Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec

Úvodního Světového poháru ve švédském Östersundu by se mělo zúčastnit 10 českých reprezentantů. U některých zůstává otazník, jasná je absence Tomáše Krupčíka.

Ten po prodělané borelióze tři týdny bral antibiotika a ještě není zcela v pořádku. „ Možná si udělá jeden start na IBU Cupu v Sjusjøenu, když to půjde dobře, a pak za námi přijede do Hochfilzenu,“ řekl pro web Českého biatlonu trenér mužů Zdeněk Vítek.

Zdravotní problémy provázely také Michala Krčmáře, který si podobně jako Krupčík prodloužil pobyt v norském Sjusjøenu. Odtud zamíří do Östersundu a snad by měl být Vítkovi k dispozici.

Seznam marodů na poslední chvíli rozšířil Michal Šlesingr, kterého trápí zánět na ukazováčku pravé ruky. „Pojede s námi, ale podle fyzioterapeuta by měl mít čtyři, pět dní volno. Možná se to zlepší dřív,“ doufá Vítek.

Spokojený naopak může být trenér žen Egil Gjelland. Do Östersundu dnes odletěla kompletní pětice českých reprezentantek v čele s Markétou Davidovou, která před rokem zahájila sezónu třetím místem. To se však začínalo ve slovinské Pokljuce.

Česká nominace pro SP v Östersundu

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Kristejn Puskarčíková, Veronika Vítková

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *