Home > Novinky > Landertinger vyhrál oba nominační závody. Do Östersundu zamíří 11 Rakušanů

Landertinger vyhrál oba nominační závody. Do Östersundu zamíří 11 Rakušanů

Dominik Landertinger

Rakouští biatlonisté bojovali v Obertilliachu o nominaci pro úvodní Světový pohár v Östersundu. Jak sprint, tak stíhačku mužů vyhrál Dominik Landertinger, mezi ženami se o výhry podělily Katharina Innerhoferová a Lisa Hauserová.

Na základě výsledků z minulé sezóny mělo nominaci jistou kvarteto mužů Julian Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger a Felix Leitner. U žen měly jistotu jen Lisa Hauserová a Katharina Innerhoferová.

Čtvrteční sprint vyhrál Landertinger, když s jednou chybou porazil dvakrát nepřesného Leitnera o 23 sekund. Třetí byl Harald Lemmerer, se dvěma trestnými koly na vítěze ztrácel 54 sekund. Závodu se zúčastnili i Američané, nejlepší z nich Leif Nordgren skončil šestý.

Dominik Landertinger (2 chyby) vyhrál i páteční stíhačku, když druhého Juliana Eberharda (4 chyby) porazil o pět sekund. Na stupně vítězů se dostal i druhý z bratrů Tobias Eberhard, který si vybojoval nominaci do Östersundu. O posledním místě se rozhodne na IBU Cupu.

Sprint žen i přes dva omyly na střelnici ovládla Katharina Innerhoferová. O 15, resp. 25 sekund za ní byly jednou chybující Julia Schwaigerová a Lisa Hauserová. S čistým kontem skončila těsně čtvrtá Američanka Susan Dunkleeová.

O více než minutu vyhrála stíhačku Hauserová, když trefila 19 z 20 terčů. Druhá byla opět Schwaigerová, která si tak zajistila účast v Östersundu. Nejlepší americký výsledek v Obertilliachu zaznamenala třetí Clare Eganová.

Na základě svých výkonů v Obertilliachu si nominaci pro Světový pohár zajistily ještě Christina Riederová, Dunja Zdoucová.

Rakouská nominace pro SP v Östersundu

Muži: Julian Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Felix Leitner, Tobias Eberhard

Ženy: Lisa Hauserová, Katharina Innerhoferová, Julia Schwaigerová, Christina Riederová, Dunja Zdoucová

Rakouská nominace pro IC v Sjusjøenu

Muži: Peter Brunner, Patrick Jakob, David Komatz, Klaus Leitinger, Harald Lemmerer

Ženy: Fabienne Hartwegerová, Simone Kupfnerová, Tamara Steinerová

Zdroj: ÖSV
Foto: Dominik Landertinger (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *