Home > Téma > Domračevová se pokusí navázat na úspěšné matky

Domračevová se pokusí navázat na úspěšné matky

Darja Domračevová

Ani ne čtyři týdny po porodu už se vrhla do plného tréninkového zápřahu. Darja Domračevová to se svým návratem na závodní tratě myslí vážně. A má se u koho inspirovat.

Navázat tak na Dorinovou Habertovou

Vzorem pro Domračevovou by mohla být Marie Dorinová Habertová. Ta se po narození dcery Adele v září 2014 vrátila do Světového poháru už v lednu následujícího roku. Šlo tedy o podobný kvapík, jaký má v plánu i Běloruska.

Co víc, Dorinová Habertová se vrátila silnější než kdykoliv předtím. Dříve platila za výbornou střelkyni, po svém návratu se ale zařadila mezi nejlepší běžkyně. Výsledky se dostavily prakticky ihned. Na Mistrovství světa v Kontiolahti vyhrála sprint i následný stíhací závod. Štafetám zase pomohla ke stříbru.

Úspěšnou matkou je i Kuzminová

Další biatlonistkou, která své nejlepší výkonnosti dosáhla až jako matka, je Anastasia Kuzminová. V červenci roku 2007 se jí narodil syn Jelisej a záhy získala i slovenské občanství. Rok 2009 jí přinesl stříbro z hromadného startu na Mistrovství světa v Pchjongčchangu. A v následující olympijské sezóně se na Slovensku stala nesmrtelnou. Neustále se usmívající Nasťa si z Vancouveru odvezla zlato a stříbro.

Ostatně úsměv a dobrá nálada je to, co spojuje všechny tři ženy. Dorinovou Habertovou, Kuzminovou i Domračevovou.

Slovenku čeká druhý návrat k biatlonu po tom, co se jí v červnu narodila dcera Olívia. I sestru Antona Šipulina bychom na tratích mohli vidět už zkraje roku 2017.

Další biatlonistky – matky

I v loňské sezóně jsme mohli sledovat dvě biatlonistky, které se vracely po mateřských povinnostech. Olena Pidhrušná si comeback osladila celkovou 7. příčkou v hodnocení Světového poháru. Nikdy přitom nebyla výš. To Selině Gasparinové se dařilo o trochu míň, přesto dojela jednou druhá.

Matkami se letos staly i Weronika Nowakowská a Vita Semerenková. Polka dokonce  červenci porodila dvojčata, dva chlapce. I ona už je v tréninku, návrat do Světového poháru však neslibuje. Spíše uvažuje o nižších soutěžích. U ukrajinské biatlonistky je otázka comebacku ještě těžší. Už dříve se na ní lepily zdravotní potíže a naposledy jsme ji tak viděli závodit v sezóně 2013/14.

Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *