Home > Závody > Dunkleeová získala na americkém šampionátu tři zlata, Bailey dvě

Dunkleeová získala na americkém šampionátu tři zlata, Bailey dvě

Susan Dunkleeová

Od pátku do neděle se v Jerichu rozdávaly americké tituly ve sprintech, stíhacích závodech a hromadných startech. Ve všech disciplínách vládla Susan Dunkleeová, Lowellu Baileymu uzmul jednu výhru Russell Currier.

Currier překvapil hned na úvod ve sprintu, kde i přes dvě trestná kola zdolal jednou nepřesného Baileyho. Mistr světa z vytrvalostního závodu už ale ve zbývajících dvou závodech dostál své pověsti a jasně kraloval.

Dvě stříbra za ním získal Leif Nordgren, který měl navíc bronz ze sprintu. Currier využil dobré výchozí pozice ve stíhacím závodě k třetímu místu. Zbývající cenný kov pak bral v hromadném startu třetí Paul Schommer.

Skoro dvě minuty ve sprintu a více než tři minuty ve stíhacím závodě nadělila soupeřkám Susan Dunkleeová. Konkrétně Joanně Reidové. Bronzové medaile připadly Maddie Phaneufové a Clare Eganové.

Právě Eganová se ukázala jako nejvážnější konkurentka Dunkleeové v závěrečném hromadném startu. Zaostala za ní jen o 8 sekund. Bylo to zapříčiněné hlavně tím, že Dunkleeová musela na 6 trestných kol. Držitelkou posledního bronzu byla Emily Dreissigackerová.

Výsledky sprintu
Výsledky stíhacích závodů
Výsledky hromadných startů

Foto: Susan Dunkleeová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *