Home > Závody > Džimová, Gow, Hauserová a Landertinger zvítězili v závodech v Obertilliachu

Džimová, Gow, Hauserová a Landertinger zvítězili v závodech v Obertilliachu

Lisa Hauserová

Přípravy pro nadcházející sezónu se chýlí ke konci, a tak pro závodníky nastává ten správný čas zjistit, jak si těsně před startem Světového poháru vedou v porovnání s konkurencí. Proto biatlonisté z Rakouska, Slovinska, Kanady, Finska, Ukrajiny, Bulharska a Spojených států amerických využili příležitosti zúčastnit se kontrolních závodů v rakouském Obertilliachu. Na programu byly sprinty a stíhací závody.

Sprinty zvládli nejlépe Gow a Džimová

Ve čtvrtek se jely sprinty mužů i žen. Mezi muži vyhrál Kanaďan Scott Gow, který jako jediný z celého startovního pole dokázal zastřílet obě položky čistě. Jen o tři vteřiny za Gowem zaostal domácí Simon Eder, který na střelnici jednou zaváhal. Dobrou běžeckou formu ukázal Jakov Fak na třetím místě, který na vítěze ztratil pouze jedenáct vteřin, přestože dvakrát minul terč.

Mezi ženami si pro vítězství dojela Julija Džimová, která o necelých třináct vteřin porazila Mari Ederovou. Obě dvě závodnice udělaly na střelnici shodně jednu chybu. Třetím místem na sebe upozornila Clare Eganová, která ani jednou nechybovala, a to u této americké závodnice moc často nevídáme.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky sprintu žen

Scott GowFoto: Scott Gow (Autor: Petr Zbranek)

Stíhací závody patřily domácím Rakušanům

V pátek pak byly na programu stíhací závody, oba vítězové sprintu na startu chyběli. Mezi muži se o pódium podělily největší hvězdy rakouského týmu a potěšily tak domácí fanoušky. Na prvním místě dojel Dominik Landertinger, který za sebou o pouhou vteřinu nechal Simona Edera. Oba zaznamenali jednu chybu na střelnici. V lepší formě než ve čtvrtečním sprintu se představil Julian Eberhard, který se i se třemi omyly posunul na třetí místo.

Mezi ženami vyšla stíhačka nejlépe jednou chybující Lise Hauserové, která dojela do cíle první s více než minutovým náskokem. Druhé místo ze sprintu obhájila Mari Ederová, které se nepovedly položky vestoje. Pódium pak doplnila Julia Schwaigerová se třemi střeleckými nepřesnostmi.

Výsledky sthacího závodu mužů
Výsledky stíhacího závodu žen

Hlavní foto: Lisa Hauserová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *