Home > Závody > Claude a Latuillièreová ovládli kontrolní závody a vyjeli si Světový pohár

Claude a Latuillièreová ovládli kontrolní závody a vyjeli si Světový pohár

Fabien Claude

Ve švýcarském Lenzerheide testovali ve čtvrtek a pátek formu biatlonisté ze šesti zemí. Dařilo se hlavně Francouzům, kteří se zároveň utkali o poslední volná místa v nominaci pro Světový pohár.

Úvodní sprinty pro Bescondovou a Doldera

Program v Lenzerheide otevřely čtvrteční sprinty na 10 kilometrů, přičemž muži místo trestných kol přičítali 22 sekund a ženy 25 sekund.

Suverénní vítězkou závodu žen se stala Francouzka Anaïs Bescondová, když naložila skoro půl minuty druhé Ukrajince Oleně Pidhrušné. Obě přitom střílely čistě. Třetí místo ukořistila další z Francouzek Célia Aymonierová těsně před Paulínou Fialkovou ze Slovenska.

Mezi muži byl nejlepší Švýcar Mario Dolder. Udělal jen jednu chybu, což mu zaručilo náskok 7 sekund na třikrát nepřesného Fabiena Claudea. Třetí skončil Jeremy Finello a až na čtvrtém místě se krčil Simon Fourcade, který soupeřil právě s Claudem o poslední volné místo ve francouzké nominaci pro Světový pohár.

Výsledky čtvrtečních sprintů

Na druhý pokus nejlepší Claude a Latuillièreová

Páteční sprint žen na 8 km opanovaly Francouzky. Enora Latuillièreová ani jednou nechybovala a zvítězila o 7 sekund před Célií Aymonierovou. Ta minula jeden terč. Obě biatlonistky se tímto výsledkem nominovaly pro Světový pohár v Pokljuce.

Stále není jisté, zda ve Slovinsku uvidíme závodit Ivonu a Paulínu Fialkovy, které se v tomto závodě seřadily díky bezchybné střelbě na třetím a čtvrté místě. Naopak jistou účast má dnes šestá Julia Simonová. Ve francouzské nominaci pro Pokljuku už dříve figurovalo trio Anaïs Bescondová, Justine Braisazová a Anaïs Chevalierová.

Enora LatuillièreováFoto: Enora Latuillièreová (Autor: Jiří Zaňát)

Druhý sprint mužů vyšel ideálně Fabienu Claudeovi, který si čistou střelbou zajistil nejen vítězství, ale i vstupenku do Světového poháru. Doplní tak Martina Fourcada, Quentina Fillona Mailleta, Simona Desthieuxe, Antonina Guigonnata a Émiliena Jacquelina.

Pouze v IBU Cupu začne Simon Fourcade, který dnes po jedné chybě obsadil třetí místo. Za Claudem zaostal o půl minuty. Dva Francouze od sebe oddělil druhý Švýcar Jeremy Finello.

Výsledky pátečních sprintů

Hlavní foto: Fabien Claude (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *