Home > Rozhovory > Eckhoffová o štafetě: Naučila jsem se jednu věc, a to nevzdávat se

Eckhoffová o štafetě: Naučila jsem se jednu věc, a to nevzdávat se

Štafetu žen v německém Ruhpoldingu opět ovládly norské reprezentantky, i když se pro ně začátek závodu nevyvíjel příznivě. Stříbro vybojovala Francie a na třetí příčce za ní o deset vteřin zaostalo Švýcarsko.

Z šestnácté příčky až na vrchol

Závod za Norsko rozjížděla Karoline Knottenová,,Měla jsem štěstí, že jsem startovala v první řadě a až do posledního výjezdu do kopce to bylo v pohodě. Trať je široká a tady se začaly sjíždět závodnice ze všech směrů. Před příjezdem na střelnici jsem se snažila dostat se doprava, protože jsem musela jet až na stav číslo jedna. Bylo docela těžké se skrz závodnice dostat, ale nebyl v tom žádný velký problém,“ komentovala start závodu, který se neobešel bez kolizí.

Na 16. místě přebírala štafetu Ingrid Tandrevoldová. ,,Snažila jsem se trefit všechny terče na první pokus a příliš nepřemýšlet. Samozřejmě je otravné minout poslední terč, ale s mým letošním nejlepším výkonem ve štafetě jsem spokojená,“ hodnotila závod třiadvacetiletá biatlonistka.

Foto: Norský trenér Siegfried Mazet (Autor: Petr Slavík)

Poté už se na řadu dostala aktuálně vedoucí žena Světového poháru. ,,O štafetách jsem se naučila jednu věc, a to nevzdávat se. Vždy je tady možnost, průběh se mění rychle a 45 vteřin není tak moc. A tak jsem se snažila jet co nejrychleji a střílet čistě. Myslím, že jsem to zvládla dobře,“ řekla o svém úseku Tiril Eckhoffová.

,,Jen jsem se snažila mít dobrou ležku a jsem šťastná, že se mi to podařilo. Získala jsem pár vteřin před stojkou a také před posledním běžeckým kolem, takže jsem spokojená,“ uzavřela norská finišmanka Marte Olsbuová Røiselandová.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Stříbro brala Francie, bronz Švýcarsko

,,Německo nám možná svědčí,“ začala Anaïs Bescondová,,Věřila jsem, že je důležité začít dobře a být v kontaktu s čelem závodu, nebo být na čele. Předvedly jsem velmi dobrou týmovou práci a já jsem šťastná,“ komentovala.

Na třetím úseku Francii reprezentovala Célia Aymonierová,,Jsme šťastné za naše umístění a já i za můj úsek. Jak jsem řekla Anaïs, nevím, jestli jsem jela dobrý závod, protože nevím, co se dělo za mnou nebo přede mnou. Dělala jsem to nejlepší, co jsem mohla,“ sdělila biatlonistka.

Foto: Célia Aymonierová a Anaïs Bescondová (Autor: Petr Slavík)

Za Švýcarsko opět nastoupily všechny tři sestry Gasparinovy. ,,Měly jsme dobrý start, když Elisa potřebovala pouze jedenáct nábojů. V porovnání s předchozími štafetami ale ztratila trochu více času v jejím posledním běžeckém kole. Selina měla velmi rychlé poslední kolo a časová ztráta nebyla tak veliká. Já jsem nepotřebovala žádný náboj navíc, a to byl klíč k úspěchu. Lenu jsem tak poslala do závodu ve stejné pozici, ze které jsem startovala já, a ona zajela skvělý závod. Myslím, že to je podruhé, co dokázala dvoupoložkový závod zastřílet čistě. Navíc byla velmi rychlá,“ zhodnotila Aita Gasparinová průběh závodu svého týmu.

,,Myslím, že klíčem k úspěchu byla střelba a já jsem dnes zastřílela skvěle. V létě jsem tady hodně trénovala a je to taky o tom, že víte, jaká střelnice tady je. Není těžká, ale občas uděláte jednoduché chyby, protože si myslíte, že to půjde jednoduše. Dnes jsem se ale na své rány dobře soustředila a snažila jsem se trefit terče přesně ve středu,“ uzavřela Lena Häckiová.

Zdroj: IBU

Hlavní foto: Norské biatlonistky (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *