Home > Závody > IC Osrblie: Na pódiu ve sprintu jen ruské a norské barvy, Václavík 23., Jurčová 24.

IC Osrblie: Na pódiu ve sprintu jen ruské a norské barvy, Václavík 23., Jurčová 24.

Druhý sprint IBU Cupu se v opět slunečném a téměř bezvětrném Osrblí stal norsko-ruskou záležitostí. Mezi muži se na nejvyšší stupínek postavil Rus Semjon Sučilov, ženám vládla Norka Karoline Erdalová. Bodovali dva čeští muži i ženy.

Rusko norské mužské pódium

Zatímco vítěz a bronzový muž prvního slovenského sprintu Philipp Nawrath a Roman Rees, úspěšně, bojují ve SP v Ruhpoldingu a stříbrný Vítězslav Hornig se chystá na juniorský šampionát, na pódiu je vystřídali Norové a vítězný Rus. Ačkoliv klidná střelnice vygenerovala hned 14 přesných závodníků, pódium obsadili tři nejrychlejší běžci celého startovního pole, kteří chybovali jednou.  Před týdnem čtvrtý Semjon Sučilov zopakoval svou střelbu (1+0) a slaví první medaili a rovnou zlatou. Stříbrný Nor Sivert Bakken a bronzový Endre Strømsheim na něj ztratili 10, resp. 13 sekund.

Jako čtvrtý vjede do druhé sezónní stíhačky s odstupem 29 sekund bezchybný Rus Alexej Slepov, čtyři sekundy za ním Nor Sindre Jorde (0+1), který v teprve pátém pohárovém závodě dosáhl na své maximum. Dvoubarevné širší pódium narušil jen šestý Ukrajinec Ruslan Tkalenko, který na Jordeho se stejnou střelbou ztratil půl sekundy. Nejlepším Němcem byl dnes bezchybný Erik Lesser, který uzavřel elitní desítku. Ve žlutém do stíhacího závodu vyběhne z 15. místa jeho kolega Lucas Fratzscher.

Dva Češi na bodech

Adam Václavík slibně rozjetý závod (pátý po střelbě vleže) pokazil na stojce, kde mimo terč mířil třikrát. S 11. běžeckým časem mu to stačilo na 23. místo. Milan Žemlička stejně jako ve štafetě na každé střelnici nechal jeden nesestřelený terč, slušně se popasoval s během a do stíhacího závodu nastoupí s více než dvouminutovým odstupem od vítěze (a 30 sekund za Adamem Václavíkem) ze 33. místa.

Nejlépe střílejícímu Ondřeji Hoškovi (1+0) utekla bodovaná příčka o necelé dvě sekundy, skončil 42. Do stíhacího závodu nastoupí s odstupem 2 minut a 22 sekund. Premiéru si mezi dospělými odbyl teprve devatenáctiletý Petr Kánský, kterému těsně unikla nominace na juniorský šampionát. Po třech omylech (2+1) skončil 84. a stíhačku nepojede. Před rokem v ní ještě jako dorostenec skončil v rámci juniorského šampionátu v Osrblí 26.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu

Norsko ruské ženské pódium, Jurčová 24.

Také v ženském závodě chyběla vítězka prvního slovenského sprintu Jevgenija Pavlovová, která posílila ruskou štafetu v Ruhpoldingu. I s jednou chybou zopakovala vítězství ze smíšených dvojic nejrychlejší Norka Karoline Erdalová, stříbrnou Rusku Victorii Slivkovou, která střílela čistě, porazila o 19,7 sekundy. O pouhou desetinu sekundy brala bronz Jekatěrina Glazyrinová (1+0), ruská žena ve žlutém. Čtvrtá Ukrajinka Nadija Bjelkinová porazila pátou Němku Vanessu Voigtovou o 4 desetiny sekundy. Obě střílely čistě. Jako šestá šla na květinový ceremoniál Švýcarka Susanna Meinenová (0+1), čtvrtá žena prvního sprintu v Osrblí.

Dvě Češky na bodech, Jurčová bezchybná

Natálie Jurčová si na Slovensku spravila chuť podařenou střelbou. Po stojce jí sice došly síly (celkově 50. čas běhu) a z 15. místa se propadla na 24., přesto se jedná o její třetí nejlepší kariérní výsledek. Jeden bod brala Anna Tkadlecová, která napodobila Adama Václavíka. Dobře běžela a po čisté ležce figurovala na osmém místě, tři chyby vestoje jí ale poslaly až na konečné 40. místo, téměř dvě a půl minuty od vítězky. Ludmila Horká (17. čas běhu) udělala celkem pět chyb a do stíhačky bude vstupovat z 56. místa a odstupem více než tří minut.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu

Stíhací závody jsou na programu zítra, kdy se IBU Cup se Slovenskem rozloučí.

Foto: Karoline Erdalová (Autor: Igor Stančík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *