Home > Závody > Estonští biatlonisté Roland Lessing a Kauri Kõiv ukončili kariéru

Estonští biatlonisté Roland Lessing a Kauri Kõiv ukončili kariéru

Roland Lessing

Na Mistrovství Estonska, které se konalo o uplynulém víkendu v Haanje, dali biatlonu po dlouhých letech sbohem Roland Lessing a Kauri Kõiv. Oba se rozloučili s kariérou medailově.

Roland Lessing, který 14. dubna oslaví 41. narozeniny, ve Světovém poháru debutoval v roce 1998. Během dvě dekády trvající kariéry se probojoval jednou na stupně vítězů, v Pokljuce v roce 2009 skončil ve stíhačce druhý. Letos vybojoval na Mistrovství světa v Östersundu 25. místo ve vytrvalostním závodě, když minul jen jeden terč.

Pětatřicetiletý Kauri Kõiv na takové úspěchy nedosáhl. Jeho s přehledem nejlepším výsledkem zůstává šestá příčka ze sprintu v Oberhofu v roce 2014.

Na závěr kariéry oba získali dvě medaile na estonském šampionátu. Lessing ovládl kvůli špatným sněhovým podmínkám zkrácený vytrvalostní závod před Renem Zahknou a právě Kõivem. V hromadném startu, který se podobal spíš supersprintu, zvítězil Kalev Emits před Kõivem a Lessingem.

Mezi ženami si první dvě pozice prohodily Johanna Talihärmová a Regina Ojaová. Bronz patřil v obou závodech Gretě Gaimové.

Foto: Roland Lessing (Autor: Miceman/Wikipedia.org pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *