Home > Závody > EYOF: Svobodová skončila ve stíhačce 6., vítěz sprintu Hornig 7.

EYOF: Svobodová skončila ve stíhačce 6., vítěz sprintu Hornig 7.

Erzurum

Vítězslav Hornig nenavázal na Evropském olympijském festivalu v Erzurumu na včerejší triumf ve sprintu. Pět chyb ho odsoudilo na 7. místo. Lépe si vedla mezi děvčaty 6. Eliška Svobodová.

Zatímco včera se Hornigovi podařilo sestřelil všech 10 terčů, tak dnes musel absolvovat pět trestných kol. Ani další Češi na střelnici nezářili. Mikuláš Karlík chyboval 8krát a skončil 13. Ještě o chybu víc zaznamenal 32. Jakub Kocián. S pěti nepřesnostmi dojel na 40. místě Tomáš Gregor.

Nejlepší český výsledek tak zaznamenal pátý Alex Cisar, který však reprezentuje Slovinsko, tedy rodnou zemi své maminky. Závod opanovalo Francouzské duo Thomas Briffaz a Jason Drezet, mezi nimiž byl rozdíl tří sekund. Drezet vybojoval stříbro o tři desetiny před Rusem Andrejem Vjuchinem.

Mezi děvčaty zase došlo k dvojitému triumfu Rusek. Anna Grigorevová porazila Anastasiu Ševčenkovou jasně o 37 sekund. O další minutu zpět byla vítězka sprintu Francouzka Camille Benedová, kterou přibrzdilo 6 chyb.

Naopak Eliška Svobodová chybovala jen dvakrát a po pátém místě ze sprintu brala další kvalitní výsledek v podobě šestého místa. Čtyř omylů se dopustila Eliška Teplá, které scházela jen jedna pozice do TOP10. Na 22. příčce dorazila do cíle Petra Suchá, dnes třikrát nepřesná. S osmi trestnými koly nemohla myslet na lepší 36. místo Karolína Dusilová.

Výsledky stíhacího závodu chlapců
Výsledky stíhacího závodu děvčat

Foto: Areál v Erzurumu (© eyof2017erzurum.org)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *