Home > Závody > Fak a Gregorinová suverénně ovládli hromadné starty na Mistrovství Slovinska

Fak a Gregorinová suverénně ovládli hromadné starty na Mistrovství Slovinska

Martin Kaděrka

Martin Kaděrka

Foto: Jakov Fak (Autor: Martin Kaděrka)

Žádné překvapení se nekonalo. Hromadné starty na Mistrovství Slovinska v Pokljuce zcela jasně opanovali Jakov Fak a Teja Gregorinová.

Fak z domácího klubu SD Pokljuka nadělil svým soupeřům přes minutu i přesto, že třikrát chyboval a jelo se jen na 10 kilometrů. Stříbro bral juniorský reprezentant Mitja Drinovec a bronz Lenart Oblak. Na páté příčce dojel teprve 15letý Alex Cisar, jenž má kromě slovinského i české občanství.

Mezi ženami obsadily první dvě pozice zkušené závodnice. Gregorinová udělala na střelnici dokonce čtyři chyby. O jednu minelu méně nasbírala Andreja Maliová, ale stejně na druhé příčce ztrácela více než 40 vteřin. Z bronzu se radovala mladička Urška Pojeová.

V sobotu se Slovinci ještě utkají v supersprintu.

Výsledky závodů s hromadným startem

4 thoughts on “Fak a Gregorinová suverénně ovládli hromadné starty na Mistrovství Slovinska

 1. Možná stojí za zmínku i celkově 5.místo v mužské konkurenci, které obsadil dnes ještě 15.letý Alex Cisar. Ten zároveň suveréně vyhrál ve svoji kategorii. A jen tak pro zajímavost: Alex vedle slovinského občanství má i české!

  1. Děkujeme za zajímavou informaci, tohle jsme netušili. Tak pro příště víme a je to i výborný námět na nějaký samostatný článek.

   1. Neni zač, 🙂
    Kromě jiného, Alex Cisar, ve své první sezoně s malorážkou (2015/16), dosáhl na titul mistra Slo v letním biatlonu na kolcích, v zimě získal všechny tituly (individuál, sprint, stihačka, mass start), většinou byl nejlepší také ve starší kategorii. Celkově vyhrál Alpen Cup (4 vítězství, ostatní závody vždy v top five) a také mu již neunikne celkové vítězství v Geoplin Pokal, slovinská obdoba Ceského poháru, na YJWCH v Rumunsku byl 35 v individuálu, 14 ve sprintu a 13 ve stíhačce v kategorii Youth men.
    Často se setkává na Pokljuce s českými závodníky i trenéry, s nimiž v pohodě komunikuje svojím druhým mateřským jazykem.
    Takže se vedle Vaška Červenky (*1999), který závodí za USA je Alex Cisar další biatlonista závodící za jinou než českou reprezentaci.

    1. Díky za zajímavé doplňující info, určitě si to zaslouží prostor v nějakém speciálním článku. Teď mimo závody je na to ideální doba. O Vaškovi Červenkovi víme a taky jsme o něm plánovali nějakou zmínku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *